| Anonim007X a întrebat:

Credeti ca e adevarata fraza "Prima dragoste nu se uita niciodata"?

Răspuns Câştigător
| Laya a răspuns:

Se spune ca iubim o data-n viata, o singura iubire. Atunci, cum se face ca suferim la orice despartire?
Asa cum a mai spus cineva, daca prima dragoste era adevarata, de ce nu ati luptat pentru ea?
Prima dragoste e aceea pentru care ai merge si la capatul pamantului, ai renunta la tot, ai trece peste orice, daca nu ai mai facut asta, inseamna ca oricine ar fi fost prima/ul nu a fost chiar dragoste! happy

18 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Da asa este, niciodata nu putem uita prima dragoste pentru ca a fost prima...prima la care ai invatat atatea, ai invatat lucrurile esentiale ale iubirii, ai simtit pentru prima oara fluturasi in stomac, ai avut parte de primul sarut, emotiile inainte intalnire si multe altelesad. Nici eu nu am uitat prima iubiresadmereu va avea un loc special in inima meahappy

| mihaelaa18 a răspuns:

Da este adevarata, niciodata nu putem uita prima dragoste pentru ca a fost prima...prima la care ai invatat atatea, ai invatat lucrurile esentiale ale iubirii, ai simtit pentru prima oara fluturasi in stomac, ai avut parte de primul sarut, emotiile inainte intalnire si multe altelesad. Nici eu nu am uitat prima iubiresadmereu va avea un loc special in inima meahappy

| madyddd a răspuns:

Întradevăr, prima dragoste nu se uită niciodată. Până la a doua. big grin

| Swallow a răspuns:

Da, cred. Si cred ca stiu de ce, pentru ca el /ea a fost primul / prima care te-a invatat ce`i iubirea si cum e sa iubesti love struck ahh. Tu crezi?! happy

| Amelya02 a răspuns:

Da, este adevarat pana intr-un anumit punct si asta.
Daca ajungi la 60-70 de ani cu siguranta nu isi mai aduce aminte nimeni laughing

| Sburatorul a răspuns:

Nu o sa uiti nici o fata de care te-ai indragostit nici cand o sa iti vina postasu cu pensia la usa.

| HotChoclate a răspuns:

Cu siguranta.

| foxsilver a răspuns:

Nu numai ca este adevarata, dar prima dragoste iti va influienta viata, iti va schimba optica asupra vietii de cuplu, in special daca ea nu mai este actuala.
Fericiti cei care inca isi mai traiesc viata alaturi de prima dragoste. Ei au incetat s-o mai caute.In schimb, cei ce au pierdut-o(suflete zbuciumate), vor fi mereu in cautarea ei, sperand s-o regaseasca.

| QueenE a răspuns:

Nu, nu e adevarata parerea mea,winking
Pentru ca daca prima dragoste era adevarata nu iti gaseai pe altcineva, nu?

Ca doar era prima dragoste, deci nu i asawinking

| MasterYoda a răspuns:

Nu se uita... pe gaura cheii...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate asa e, prima dragoste nu se uita niciodata sad

| BlackRoseMary a răspuns:

Da, dar adevarata dragoste, nu relatiile gen, dc esti cu ea? Am vrut o prietena...

| Numb a răspuns:

E foarte adevarata aceasta fraza...PRIMA DRAGOSTE nu se va uita never.

| Senaris a răspuns:

Eu am 16 ani si prima dragoste am avut-o acum vreo 4-5 ani. Inca tin minte fiecare amanunt, chiar si cum am ajuns impreuna, prima imbratisare. happy

| ÎmiPlaceDeMăta a răspuns (pentru Senaris):

Prima dragoste la 11-12 ani? thinking

| AnElIkE a răspuns:

Da asa este adica mereu iti ve aduce aminte de primele momente de dragoste. indiferent cu cine le-ai facut... funda!

| LambertLANDIA a răspuns:

DA asa este nu ai cum sa uiti primul sarut adevarat primul te iubesc din inima nu ai cum sa uiti ochii care ti-au luat inima pentru prima oara si poate si ultima...♥lOvE♥iubirea asta

| Ellens a răspuns:

Cu siguranta prima dragoste nu se uita niciodata!