| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca e posibil ca o relatie sa dureze din adolescenta pana la sfarsitul vietii?

14 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Da, normal ca e posibil. Daca e vorba de iubire, orice e posibil.happy

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Nu frate viata este prea faina sa stai cu aceeasi gaura toata viata

| RAY a răspuns:

Categoric NU, asa ceva este o mare fantezie promovata de unele persoane total irationale,omul e facut sa fie divers asta a descoperit stiinta si asta descoperim cu toti,iubirea apare ca apoi sa dispara nu se poate mentine o viata, plus ca nivelul de maturitate in adolecenta e scazut, omul nu e facut sa stea cu cineva o viata asta e adevarul, sunt cazuri dar foarte rare, in general o femeie sta cu un barbat mai mult de 3 ani pentru ca au un copil impreuna sau de rusinea familiei, societati nicidecum din iubire

| corbulalbrosu a răspuns:

Bunicii si strabunicii mei au avut fiecare dintre ei o singura relatie in intreaga viata ( cat de fericita doar ei au stiut), iar in cazul strabunicilor din partea mamei relatia a fost foarte lunga deoarece au avut parte chiar de nunta de platina. happy

Alte răspunsuri
| Oana92 a răspuns:

Orice e posibil...

| WaterDrop a răspuns:

Cu siguranta da.Am cunoscut persoane care s`au cunoscut in primul an de liceu si acum au 30 de ani, nu s`au casatorit inca insa cu siguranta nu se vor desparti vreodata. Orice este posibil atata timp cat exista iubire si compromis.

| Lawliet14 a răspuns:

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de tipul relației. Iubire, extrem de rar, deci, nu. Prietenie, posibil. Foarte important si cand are loc sfarsitul vietii, desigur. laughing

| OMFGConrad a răspuns:

Da, categoric da. Nu te lua după Ray sau Vaca, care va răspunde şi aici, nu se va putea abţine. Dacă există iubire adevărată şi înţelegere + comunicare totul e posibil!

| ALittleDeath a răspuns:

Evident. Diriginta mea s-a cunoscut cu sotul ei in perioada liceului. Verisoara mea are o relatie cu un baiat de cand avea 17 ani. Acum are 25 si nu cred ca se vor desparti prea curand, poate niciodatalaughing Se poate, daca amandoi se implica si exista respect si comunicare. In primul rand comunicare.

| CezarinaLunaria a răspuns:

Nu m-aș fixa pe o singură persoană în timpul adolescenței. Nu vreau să mă leg la cap dacă nu mă doare. E bine să cunoști diferite persoane iar apoi să îți alegi tu un tipar după care ai vrea rămâi.

| AGreatMan a răspuns:

Eu sincer spun ca da:se poate, insa foarte rar.Din experienta personala pot spune ca m-as insura(dupa ce as avea varsta legala)cu o fata pe care o cunosc.Imi place cum gandeste si as vrea sa imi petrec toata viata alaturi de ea.Ca de obicei, aici intervine soarta:ea nu ar vrea sa se casatoreasca cu cineva ca mine(nu cred ca ar vrea..nu am intrebat-o laughing )

| infinitespiral a răspuns:

Da, parintii mei sunt de la 18 ani impreuna.