| fabiola a întrebat:

Intr-o relatie investim suflet si ratiune.Care credeti ca e procentul ideal pentru ca acesta sa dureze in timp?

Răspuns Câştigător
| yasminna a răspuns:

Daca vrei sa masuram asta in procente eu as spune 100%suflet, 90%incredere(trebuie sa mai pastram si ceva indoiala pentru a pune sare si piper), 30% ratiune, 100%loialitate. Dar vezi dragostea nu se poate masura se simte...

8 răspunsuri:
| fabiola explică:

ACEASTA*(adica relatia)

| fabiola explică:

Cu increderea, ma abtin...depinde de celalalt. Poate fi o reteta de succes, cum spune zoobe3 sau poate fii o deschidere de drum spre infidelitate, de asta zic eu ca ne trebuie si ratiune in dragoste! Spunea o actrita odata

| fabiola explică:

Daca nu investim ratiune, merge si 60% sex, in caz contrar, adica investind si ratiune, merge 60% dragoste(diferenta intre sex si dragoste poate mi-o spui tu!)

| Zoombe3 a răspuns:

Eu mi-am investit toata increderea, se pare ca este o reteta de succes.winking

| sese a răspuns:

Ce zici de pasiune 100 %? Chiar se poate da o reteta a... fericirii?

| sese a răspuns:

Deci am gasit s:pasiune, incredere ce "ingrediente" mai trebuie? poate dragoste, loialitate,"potrivire de caracter".

| Neagu_Ciprian_1979 a răspuns:

Buna fabi sti eu stau si ma gindesc tu ce fel de relatie ai vrea sa ai una in care sa dai tot ce ai mai bun din tine cum ar fi sati lasi prieteni doar de dragul lui nu stiu cine zic si eu sa inmoi relatia cu frati tai sau parinti tot de dragul lui nu stui cine sa muncesti ca... tot de dragul... sincer sa fiu o relatie de lunga durata nu se calculeaza in cifre litere sau ecuati etc totul se simte absolut totul bucuria suferinta boala saracia supararea si multe altele crede-ma. daca doi se iubesc trebuie sa fei constintiosi ca numai bine nu se poate oricit de bogat ai fi iar secretul unei relati de lunga durata este unul foarte simplu SA PUI SUFLET DRAGOSTE SI IUBIRE IN TOT CEEA CE FACI DE DRAGUL LUI NU STIU CINE.

| GABITZA_2024 a răspuns:

COMUNICARE 30%...RESPECT10%...SI RESTUL SEX...CREDE-MA ESTE CEA SIGURA RETETA!