| sunmar a întrebat:

Credeti ca e posibil sa iubesti doua persoane in acelasi timp?

Răspuns Câştigător
| Neverever a răspuns:

Nu cred ca le iubesti pe amandoua in acelasi timp, ci doar ca cele doua personaje se completeaza perfect. Sunt destul de sigura ca ce are una nu are cealalta si vice-versa. Cred ca ar fi bine pentru tine sa incerci sa-ti lamuresti sentimentele si sa cauti a intelege ce anume pretuiesti mai mult, iar mai apoi sa faci o alegere buna. Sti cum se spune: "Cine fuge dupa doi iepuri..." restul il sti si tu happy Am fost si eu in situatia asta, insa cred ca pe atunci doar din rautate. Cel mai bun sfat ar fi sa alegi persoana care de cele multe ori te face sa zambesti din toata inima, acea persoana langa care ai voie sa fi TU! succeshappy

20 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Da, e posibil, pe moment, cand esti derutat, cand nu sti ce sa alegi: prezent sau trecut...

Dar clar, pe una dintre cele 2 persoane nu o iubesti cu adevarat!

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu este posibil. Ori iubeşti o persoană şi pe cealaltă doar o placi. Ori le placi pe amândouă. Să iubeşti două persoane nu ai cum. Baftă!

| Dizzydizz a răspuns:

Cu siguranta nu; Mereu iubesti o pers mai mult, alta mai putin.Doar ca e greu sa iti dai seama.

| shtephie a răspuns:

Nu ii poti iubii pe aman2 la fel happy
Compara-i, vezi ce si cum si fa alegerea corecta :*

| Ela_PuRpLe a răspuns:

Nu cred.
Poate ţii la amîndouă persoane, dar nu ai cum să iubeşti 2.

regis
| regis a răspuns:

Daca e posibil cand e vorba de mama si de tata, probabil e posibil si cand e vorba de alte persoane. Dar sigur nu la fel si sigur persoanele iubite nu ar fi incantate. Iar atunci cand iubesti cu adevarat, faci totul pentru fericirea persoanei iubite.

| ladybird a răspuns:

Se poate sa iti placa foarte mult amandoua, dar de fapt sa nu iubesti pe niciuna si daca vreai sa alegi cred ca cea mai potrivita alegere ar fi persoana pe care o cunosti de mai mult timp. Asta pentru ca oamenii pot sa para ceea ce nu sunt la inceput, in special intr-o relatie.

| So Good a răspuns:

NU absolut NU

| Doa'Do a răspuns:

Imposibil.
Pe una din ele o iubesti mai mult.Gandeste-te bine cine iti este mai aproape si cu cine te-ai intelege mai bine.

| Zazu a răspuns:

Nu, nu este posibil.Cand iubesti te daruiesti total persoanei iubite, cu bune si rele.Cand imparti din sentimente, inseamna ca nu iubesti cu adevarat, ca nu imparti, ca nu daruiesti, ca nu accepti persoana pe care o "iubesti" si cauti altceva care sa iti umple golul pe care tu nu-l oferi sau nu-l primesti.Inseamna ca nu esti sigura de sentimentele tale.Cand nu esti sigura de ceea ce oferi, mai bine nu te joci cu niciunul, e dureros si nedrept, pentru unul din cei doi.
Alina, vorbesti din proprie experienta? Pacat de barbatul care iti ofera dragostea si tu nu stii sa ii respecti sentimentele.

| Barbie a răspuns:

Evident, sunt fete care au o inima mai mare laughing pot incapea si mai mult de 2 pesoane laughingsi vecinu' de la 4 daca ii bunwinking

| Neverever a răspuns:

Portocala draga, dupa ce iubesti un tip, iar tu sti ca ai facut pentru el atat cat ti-a permis firea ta omeneasca si mandria de fata, iar el d la o vreme incepe sa isi bata joc de sentimentele tale, cauti un altul. Gasesti un altul, iti place s petreci timp cu el, ti la el intr-un anumit fel, dar nu l-ai uitat p primul, tipu' ala vai de capul lui, caruia mintea i-a plecat la plimbare sau poate doar ii face placere sa se joace cu sentimentele unei fete fiind constient cat de intense si reale sunt acestea, atunci te afli intr-o situatie in care trebuie luata o decizie, dar nu una usoara. sa ramai cu cel care timp de 2 ani (in cazul meu) s-a purtat ca-lumea, dar care s-a pierdut p drum si care totodata ti-a ajuns la inimioara, sau sa continui cu acel tip ce te face sa te simti acum, la fel cu te facea sa te simti primul, la acelasi inceput? poate situatia persoanei ce a pus intrebarea e diferita de-a mea, insa tot la "a iubi 2 persoane" ajungem. Asa ca nu-mi spune tu mie ce stiu si ce nu stiu sa fac. O seara placuta iti doresc! Si alta data nu mai judeca fara sa cunosti situatia.

| Neverever a răspuns:

Nu ai avut tu destula tarie de caracter pentru a renunta la una din ele. Te-ai gandit sa te sinucizi? Si mai ales pentru ceva atat de banal? Pai atunci e clar din ce cauza esti capabil sa iubesti doua femei. Si crede-ma pe cuvant. Nu e acelasi fel de dragoste sau cel putin nu in aceleasi cantitati la amandouahappy E imposibil. Si appo, tu ma dezgusti prin ceea ce faci. In felul asta nu faci nici macar o femeie din doua fericita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, e posibil, dar ceea ce simti pentru cele doua persoane e complet diferit, se completeaza una pe cealalta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca le iubesti pe amandoua pe una o iubesti si pe alta doar o indragesti dar ai tu impresia ca le iubesti eu asa zic...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mmmm, ar fi bine mai întâi de dat o definiţie completă dragostei...
dar dacă se întâmplă, corect ar fi de ales, căci dacă le iubeşti pe ambele, ele vor suferi atâta timp cât te împarţi între ele
chiar dacă crezi că nu ştiu una de alta, doar o crezi...
pe care să o alegi? aici mai complicat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma dezgusta cei care isi dau cu parerea... Iubesc doua femei de 5 ani.Nu mi-am dorit situatia asta, dar s-a intimplat. Se cunosc, dar nu se accepta. Am fost corect si le-am spus ca le iubesc.Am incercat sa renunt la amindoua, dar nu am putut...Am incercat sa renunt numai la una, dar nu am putut. La un moment dat am luat in calcul sa ma sinucid, dar asta nu e o solutie. Cine va credeti voi astia care isi dau cu parerea. Cine? Traiti un asemenea sentiment si pe urma incercati sa va dati cu parerea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred

| sunmar explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri.in mare parte aveti cam acelasi raspuns si va dau dreptate.se completeaza ...si e clar ca balantza iubirii pe 2 pers nu are cum sa arate egalitate, uneori e greu sa ti limpezesti simtamintele stie numai cine a trecut prin asta

| MartinAnatol a răspuns:

Absolut