| anonima1995 a întrebat:

Voi ce credeti? E posibil sa iubesti doua persoane in acelasi timp? Sau e posibil ca pe langa persoana iubita sa mai iubesti pe inca cineva, dar sa nu iti recunosti ca si acel "inca cineva" e la fel de important pentru tine?

Răspuns Câştigător
| Maryuk해바라기 a răspuns:

Poti iubi doua persoane in acelasi timp...si e foarte greu sa alegi intre ele.
cu timpul o sa apara mici diferente si vei putea alege ceea ce crezi ca e mai bine pentru tine...
Se poate sa iubesti doua persoane in acelasi timp in momentul in care nu te cunosti prea bine si nu sti ce vrei.

7 răspunsuri:
| Anonima264 a răspuns:

Nu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.
Pentru mine cuvântul 'iubire' e foarte complex. Înseamnă 'tot'.
Când crezi că iubeşti 2 persoane, de fapt iubeşti doar una, iar pentru cealaltă simţi o atracţie puternică(eventual).
Asta cred eu.
Mai sus ai scris că iubitul tău te tratează foarte urât, iar tu ai obosit încercând să-l schimbi.
Îţi spun din proprie experienţă...nu mai încerca.Nu se va schimba.
În schimb, TU eşti cea care trebuie să schimbe ceva în viaţa ta.Să iei o decizie.Nu ştiu ce probleme aveţi, dar pune-ţi o singură întrebare...'Asta e ceea ce-mi doresc?'

O seară plăcută

| anonima1995 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc de sfat. Oricum, acum e deja prea tarziu... L-am prins inselandu-ma... sad

| ChocolateHeart a răspuns:

Nu cred ca poti iubi doua persoane. poate doar te atrag fizic dar inima ta e doar pentru o persoana!

| ToniBoai a răspuns:

Daca te indragostesti de o persoana in timp ce esti intr-o relatie, alege persoana de care te-ai indragostit recent deoarece daca ai fi iubit'o cu adevarat pe prima nu te-ai fi atasat de a doua. Un mic sfat : NU ITI BATE JOC DE SENTIMENTELE NIMANUI. ^^

| udp a răspuns:

E posibil dar nu e indicat laughing

| MaDiTau a răspuns:

Parerea mea este ca nu. Daca il iubeai pe acel cineva de la inceput nu te indragosteai de altcineva