| tonyc7 a întrebat:

Credeti ca e un lucru nefiresc (si nepoliticos) sa te bagi in seama cu o tipa care nu te cunoaste dupa ce afara s-a lasat intunericul? Sau nu conteaza asta?

Răspuns Apreciat de Editori
| Fatadezahaaar a răspuns:

Daca sunteti pe strada e nefiresc, deoarece majoritatea fetelor se simt nesigure seara. Daca sunteti intr-un spatiu public, gen cafenea, e mai ok. De asemenea, in ambele cazuri e importanta abordarea. Daca e duci politicos, e ok. Daca te duci cu "buna papusa cf", mai bine nu. De asemenea, daca te refuza, accepti refuzul
Nu inseamna nu si nu e nevoie sa insisti

| tonyc7 explică:

Dar nu a spus nimeni nimic de insistenta. Logic ca daca te refuza, nu insisti! laughing)))

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tipa aia poate asta si asteapta, sa va cunoasteti mai bine.

| AnemonaP a răspuns:

Depinde cât de întuneric, dar ai părea ca un pericol și nu știu dacă s-ar simți in largul ei. Nu e chiar atât de indicat.

| AnemonaP a răspuns:

Normallaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.

La fel cum pentru noi, - femeile - e mai sigur plimbatul pe stradă ziua, la fel și pentru voi este mai sigur abordatul ziua!
Crede-mă, ȘTIU! ce spun!

Putem reacționa foarte DIFERIT! de cum o facem ziua, într-un ambient... mai potrivit..., decât o facem seara, când cel mai probabil nu suntem în elementul nostru.

| Cheo0S a răspuns:

Depinde numai si numai de ea si cum vede chestia asta.
Am intalnit nebune care aveau vaga impresie ca nu am ceva mai bun de facut decat sa le urmaresc eu noapte si au facut inconjorul unor strazi numai sa se asigure.iar cu altele am gresit Persoana, credeam ca e altcineva si nu au avut nici o problema chiar daca credeau ca vreau sa ma bag in seama cu ele.

Totul depinde de PERSOANA si ce reactie are.
Tu poti sa faci ce doresti. Trebuie numai sa fi atent la limbajul non verbal Al ei.

| Silviu0792 a răspuns:

O tipa nu sta singura noaptea in parcuri doar daca e scapata de spitalul 9, probabil isi asteapta gasca, nu e doar nefiresc te poti intoarce si batut depinde de situatii

| tonyc7 explică (pentru Silviu0792):

Noaptea nu inseamna doar parcuri.

| Silviu0792 a răspuns (pentru tonyc7):

Bah tu ai impresia ca o fata noaptea iese asa prin locuri publice sa apara fat frumos sa o abordeze ai fumat vreun cui si nu stim noi?

| AdeLeu a răspuns:

Contează și unde. Nu când e singura pe strada și tu sa fii in spatele ei de câteva minute bune laughing nu e momentul potrivit

| Mtoni a răspuns:

Depinde dacă sunteți într-un spațiu sigur ca o cafenea în centrul orașului sau într-un spațiu în care tipa s-ar simți în pericol, ca o alee slab luminată din cartier.

| tonyc7 explică (pentru Mtoni):

Pe strada, pur si simplu. Pe unde mai circula multa lume si multe masini pe alaturi. Deci?

| elennax a răspuns:

Femeile de obicei devin defensive cand merg pe strada seara sau noaptea, deci cel mai probabil o sa se simta incomod sau chiar speriata. Daca este intr-un loc public, restaurant etc totusi e ok.

| tonyc7 explică (pentru elennax):

Pe un bulevard unde mai circula multa lume, de exemplu. In timp ce ea se deplaseaza pe jos. Cum ti se pare in ipostaza asta? Firesc sau nefiresc?

| CristianPetre2002 a răspuns:

Fata fataaaaa fataaaa di labuiatu nr di tilifon fata de ce fugi fataaaa stai ca fug si eu duoa tine fataa "lasa ma in pace" dara fataa vreau nr de telefon "ajutooorrr" da deci practic ai inteles

| jhonnybravo69 a răspuns:

Eu spun ca sa ai grija, poate se transforma in vampir si te musca acolo jos la piarja si faci hemoragie peniana