| tonyc7 a întrebat:

Voi ce credeti? E un lucru urat sa te bagi in seama cu o tipa cu care nu te cunosti imediat ce o observi (fie intr-un mall, fie intr-un parc sau chiar si pe strada)? Sau dimpotriva, e ceva absolut normal?

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i nimic rau sau urat in acest mod de acunoaste pe cineva.
De altfel este acelasi lucru cand o faci pe FB sau Instagram, si te bagi in seama cu o fata, doar ca online ai toate sansele sa se amuze pe seama ta si sa-ti spuna numai minciuni.
Pe vremuri, relatiile de a cunoaste o fata sau baiat, erau din priviri, pe strada, la cofetarie, la cineva, la o sala de sport, fiindca nu existau computere si alte sisteme de operare online, totuls e facea prin viu grai si priviri.
Si cu toate astea, atat parintii nostri bunicii si starbunicii au avut sansa sa se intalneasca sis a fie fericti ani multi.

| Invictusman a răspuns:

Dacă ai calități de cuceritor desigur de ce nu?
Dacă nu ai anturaj nu ai cum altfel, asa e cel mai bine ca nu se știe care va fi rezultatul, poate va fi receptiva poate nu, tu încearcă sa abordezi cât mai multe nu contează ca te va refuza și sa nu te demoralizeze acest lucru.
Niciodată sa nu te resemnezi, mereu sa lupți pentru ceea ce îți dorești.

| alexalx1234 a răspuns:

Da. Daca o bagi in seama fara sa va cunoasteti te va crede nebun si eventual va chema politia.

| tonyc7 explică (pentru alexalx1234):

Asta o crezi tu.

| alexalx1234 a răspuns (pentru tonyc7):

Atunci incearca sa abordezi fete pe strada, intr-un mall sau intr-un parc si spune aici ce a urmat.

| tonyc7 explică (pentru alexalx1234):

Din proprie experienta iti spun ca nu e ceva imposibil in absolut toate cazurile.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici, nici. Clar nu e normal în ziua de azi. Cât despre urât, totul depinde de cum o faci și ce fel de persoană ești. Dacă ești libidinos nu e doar urât ci chiar grețos. Dacă se vede că ești om bun, cu intenții bune, iar fata se arată receptivă, e ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!

"Urat" sau "normal" sunt doua etichete subiective si depinde de la caz la caz, de la om la om.

Pentru cineva poate fi normal, pentru cineva anormal.

Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| AndreeaWTS a răspuns:

Am mai răspuns de câteva ori la genul ăsta de întrebare.
Ai putea crede că pentru unii e urât, groaznic, oribil, iar pentru alții poate fi drăguț, haios, simpatic.
Depinde DOAR de tine, de felul tău de a fi, de cum arăți, dacă știi cum să o faci, să nu fii nici intrusiv nici nepotrivit, să știi să alegi momentul, să știi ce să spui, etc.
Chestia e că, băgatul ăsta în seamă cu o necunoscută, e un fel de talent. Cum e, de exemplu, talentul la desen. Sau la muzică.
Adică, îl ai, sau nu-l ai. Nu știu dacă se poate învăța.

| Morbid a răspuns:

Tu definești ce e normal și ce nu, daca ești o persoană cumunicativa de obicei, ce probabil nu ești de întrebi asta.
Îți recomand să nu, pe strada nici atât, in mall poate daca ești într-un local sau altceva și în parc la fel.
E o pierdere de vreme. Care te vor se vor bagă ele in seama cu tine, sau o sa se vadă că le interesează persoana ta, tu nu trebui sa faci mare lucru.

Eu merg pe ideea, daca dorește să o bag așa tare in seama, o sa încerce să mi atragă atentia, sau se baga ea in seamă cu mine, deci nu fac altceva decât să o privesc.