| AndreeLili24 a întrebat:

Credeți ca exista împăcare dupa despărțire?

15 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Exista.
Dar depinde de amandoi, nu numai de unul singur...

Sa ai rabdare si sa nu plangi.

| stef87 a răspuns:

Poate fi, insa mare grija, ca unele persoane nu sunt sincere si o fac din interes, din mila, din obligatie, asteptand un alt motiv clar sa rupa totul.
Pee dealta parte, pentru unii poate fi ceva emotionant si s-ar putea sa viseze cu ochii deschisi, creand din nou dispret celuilalt ( vezi baietii mai emotivi care le fac pe fete sa strambe din nas pemotiv ca vai, dar cat exagereaza pisoiul asta! ). Deci mare grija si cum va calibrati sentimentele, pentru ca o sansa acordata din nou, se pare ca pentru unii inseamna ca o luam de la zero si sa uitam ca am fost candva iubiti.

| darrio2007 a răspuns:

Este o vorbă: Supa reîncalzită nu mai are acelasi gust.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu exista asa ceva!
Exista amagire si minciuna, ca odata relatia rupta increderea este pierduta si nu exista relatie fericita dupa o asemenea dezamagire. Nu cred in ciorba reincalzita!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Împăcarea nu există dacă nu este provocată.

| AndreeLili24 explică (pentru sadrian46):

Dupa parerea dumneavoastră. Cand ar trebui sa fie provocata?

| Sofer a răspuns:

Exista dar nu mai e că la început. Nu merită să te întorci la aceași persoana după despărțire.

| VoidEternal a răspuns:

Dacă există suficientă maturitate din partea amândurora, da.

| blackann a răspuns:

Nu

| CleanHeart a răspuns:

In cazul meu nu, nu as accepta niciodată așa ceva
In cazul altora exista

| OmBanal33 a răspuns:

Nu prea...

| Alissia97 a răspuns:

Da, daca au existat sentimente puternice si mai exista loc pentru a2-a sansa.

| jhonnybravo69 a răspuns:

Impacarea se poate face numai dupa despartire

| Kiwi2023 a răspuns:

Uneori da exista

| andreearusu522 a răspuns:

Da normal