| VrRos05 a întrebat:

Credeți că există prietenie între un bărbat și o femeie?
Eu nu cred că exista și nu va exista niciodată.

16 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Ca sa fie lucrurile clare, nu vorbim de baieti si fete, vorbim de barbati si femei ok? Pai, el fiind barbat, ea femeie, adica o varsta considerabila, se presupune ca fiecare din ei au partener si familie, neavand timp sa o arda la modul "nevasta, vezi ca ies la cafea cu prietena mea", ar suna ciudat nu? Prietenia dintre 2 persoane mature, de sex opus, presupune o prietenie superficiala, pentru a nu exista probleme. Exista si cazul in care unul din ei doreste ceva mai mult, poate unul din ei fiind divortat sau necasatorit, se poate intampla, si sunt cazuri, am si vazut, dar ca 2 oameni maturi nu mai puteti avea relatia aia de prietenie ca atunci cand erati mici, acum fiind oameni mari, sa iesiti "ca prieteni" la o cafea sau un film, doar voi doi, clar o sa iasa mai mult de atat, odata si odata. Deci da, prietenie la modul superficial, ne vedem cand ne intalnim, dar atat.

| RAY a răspuns:

Exista dar nu la modul ala in care ala se comporta ca o prietena cu ea

| Violleta2022 a răspuns:

De parca are vreo importanta ce crezi tu...care oricum nu esti capabils a agati nici macar o fata mai proasta.

| Cypru13 a răspuns (pentru Violleta2022):

Dar, de ce vorbesti asa urat? ce ti a facut?

| Hyperion7 a răspuns:

Eu cred că da, cel puțin eu am fost prieten cu mai multe țipe și n-am simțit absolut nimic mai mult.
Faptul că încă nu mai sunt, a fost datorita unor chestiuni personale, dar da, eu consider că există.

| Crackman a răspuns:

Personal abia de la o anumita varsta se face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti sigura?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da. Dar nu intre noi doi. Ca tot vorbeam de Margot
https://youtu.be/Chiycyz14GE

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate ca nu, dar e uroborus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De multe ori această "prietenie" este pe interese

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar asta nu înseamnă că nu există prietenie autentică între sexele opuse

| ALM2000RO a răspuns:

Cazuri foarte rare dar da, există.

| careestefazafrate a răspuns:

Dacă nu ai mai privi oamenii ca obiecte sexuale prietenia ar exista, da eu cred că există.

| Tzatzikii a răspuns:

Ești un virgin disperat.Normal că nu crezi în așa ceva.

| Tyfgcvnoesr a răspuns:

Ba da, o să treci de 15 ani și o să înțelegi.