| aLiaLi a întrebat:

Ce apreciaza o fata la un baiat? (va rog sa va abtineti de la raspunsuri gen: portofel). Si, credeti ca exista fete cu care sa aveti o relatie serioasa in ziua de azi?happy

Răspuns Câştigător
| Anemona a răspuns:

In opinia mea, multe fete vor o relatie serioasa in ziua de azi, insa putine gasesc baiatul dispus sa le o ofere. In primul rand, la un baiat eu apreciez simtul umorului, sa fie aranjat[nu exagerat, dar nici sa nu se neglijeze]. Apreciez la baieti atunci cand fac primul pas, ci nu asteapta ca fata sa il faca. Imi plac baietii sensibili, dar puternici in acelasi timp, care incearca sa te inteleaga, care iti lasa propriul tau spatiu si nu sunt prea insistenti...si ii ador pe baietii care fac uneori pe misteriosii si nu iti dau semne clare ca te plac, dar iti sugereaza. Sunt adorabili. Sper ca te am ajutat:**

| aLiaLi explică (pentru Anemona):

Si daca acel baiat de care povestesti tu, cauta o fata pentru el si nu gaseste, ce poate sa faca? happy Sincer, incep sa-mi pierd sperantele ca voi gasi o fata cu capul pe umeri, cu care sa pot avea o relatie serioasa, ma uit in jurul meu si nu vad decat destrabalare si superficialitate...

| Anemona a răspuns (pentru aLiaLi):

Eu ma intreb acelasi lucrulaughing. cred ca pana la urma va aparea fara sa ne dam seama o persoana care sa ni se potriveasca. E foarte greu sa astepti sa vina din cer dar este singura solutie.ori asta...ori sa alegi persoana nepotrivita:*

| aLiaLi explică (pentru Anemona):

Nepotrivite am tot ales, incep sa ma cam satur de relatii pasagere, de maxim 1 luna, nu sunt genul, urasc lucrurile de genul...Chiar nu se mai poate intampla nimic cum trebuie in lumea asta?tongue

| bella19 a răspuns (pentru aLiaLi):

Simtul umorului,bunatete,iubire,sinceritate, respect, si sa nu minta...Cel putin cam asta caut eu la un baiathappy.

| aLiaLi explică (pentru bella19):

Well, si eu caut o fata care sa isi doreasca ce iti doresti tu, din pacate norocul nu prea e de partea mea big grin

25 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sunt raritati din pacate care doresc relatie stabila. Eu cred ca ele apreciaza sa fie iubite, intelegator, linistit, sa nu consume bauturi alcoolice si sa nu fumeze, sa nu fie golan si sa-i fie alaturi.

| DeeaMarry a răspuns:

Desigur ca exista.
Iti pot spune ce apreciez eu la un baiat : maturitatea, sinceritatea, bunul simt, inteligenta si aspectul fizic placut.

| andreea_4761 a răspuns:

Sincer eu apreciez dar nu stiu sigur de ce,imi place sa aiba fundul bombat blushing si buzele senzuale si sa nu fie foarte inalt :X iar la caracter sa nu ma minta, sa ma iubeasca, si sa fie protector. pupici

| justagirl1 a răspuns:

La un baiat apreciez in primul rand sinceritatea,sa aiba simtul umorului,sa ma protejeze,sa'mi fie alaturi, sa ma iubeasca, sa ma aprecieze si sa nu fumeze...happy

| Abbyka23 a răspuns:

Da, normal ca exista. Dar depinde si de cerintele tale. Ca daca vrei sa fie si frumoasa si cuminte si sa vrea o relatie serioasa si multe alte lucruri, nu o sa gasesti niciodata. Fetele care vor o relatie serioasa de obicei sunt prea timide. PS: si eu sunt o fata care vreo relatie serioasa, dar am si eu defectele mele, ca orice om. De asta ar fi bine sa-ti gasesti o fata cu care sa te completezi cat de cat. Bafta :*

| aLiaLi explică (pentru Abbyka23):

Sper sa gaseschappy cerintele mere nu sunt foarte mari deloc. Sunt cerinte de om normal tongue

| Abbyka23 a răspuns (pentru aLiaLi):

Si anume?laughing

| aLiaLi explică (pentru Abbyka23):

Sa fie cuminte. Nu mi-ar placea sa o culeg de prin cluburi, baruri si alte prostii. Si prin asta cred ca am cuprins tot laughing a, si cu picioarele pe pamant, sa nu viseze in alt univers.

| Ţepeşu a răspuns:

Fata, baietii in ziua de azi se uita doar la 3 lucruri: fund, sani si *****. Nimeni nu vrea sa se implice intr-o relatie serioasa... deci degeaba cauti. Sunt sanse scazute sa gasesti unul cu obraz.

| aLiaLi explică (pentru Ţepeşu):

Ce te face sa crezi ca toti sunt asa? Tu esti asa?

| Ţepeşu a răspuns:

Ups. Ma scuzi! Am inteles tocmai invers eu. Dar o chestie: majoritatea fetelor sunt pe interes, sunt fitoase etc. Doar cele cuminti poti sa mai zici ceva bun de ele... dar e bine mereu sa speri. Si mda... nu pot spune "nimeni" ca fiecare isi gaseste pereche: ca-i urat, ca-i orb, surd, olog.

| aLiaLi explică:

Daca as intalni si eu o fata ca voi face 2 face probabil ar reinvia speranta ca exista fete cu capul pe pamant. Multumesc pentru raspunsuri happy

| DeeaMarry a răspuns (pentru aLiaLi):

Sunt curioasa unde le cauti...
Adica, degeaba te astepti sa gasesti o fata serioasa intr-un club thinking
Unde le-ai cunoscut pe fetele cu care aveai relatii de o luna?

| aLiaLi explică (pentru DeeaMarry):

In club sigur nutongue nu sunt genul sa ies in club foarte des, spre deloc laughing Le-am cunoscut la facultate...rolling eyes

| DeeaMarry a răspuns (pentru aLiaLi):

Inseamna ca pur si simplu nu a fost sa fie pana acum thinking
Daca ai rabdare sunt sigura ca o sa intalnesti si fata potrivita pentru tine happy

| aLiaLi explică:

La ce raspunsuri primesc, parca voi sunteti din alta lume, sincer happy De-as gasi si eu una sa gandeasca asa rolling eyes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspunsuri de genul "portofel " dau numai fraierii care judeca o carte dupa prima litera a titlului(nici macar dupa coperta intreaga), cei care stiu ca in afara de bani nu au nimic mai bun de oferit unei femei.
O fata apreciaza diferit un baiat. Tie poate iti plac baietii sinceri si romantici, lui x poate ii plac tipii increzatori in ei, seducatori, y are o slabiciune pentru tipii cu ochi albastri si tot asa...
Cu oricine poti avea o relatie serioasa atat timp cat tu ca persoana meriti o relatie serioasa. Depinde si spre ce categorie tintesti, ca daca vrei o relatie serioasa cu o fetita de 15 ani, asta sigur nu se va intampla!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Telefon bengos, personalitate, dioptrii ochelari

| Abbyka23 a răspuns (pentru anonim_4396):

N`am inteles faza cu ochelarii. ce treaba are? raised eyebrows

| Anka23 a răspuns:

Depinde de fata si de caracterul ei.In ziua de azi gasesti foarte rar fete care vor cu adevarat o relatie serioasa.Dar poate si comportamenul baietilor le influenteaza intr-un mod negativ happy oricat de frumoasa si luna ar fi o relatie, la un momendat baiatul incepe sa aiba nevoi, mai exact cere sex.Si de cele mai multe ori aici se opresc relatiile frumoase cu fete serioase, si de ce? pentru ca saracutul de el nu poate sa astepte happy.PS:Nu am trecut prin asa ceva rolling on the floor. Scuzati greselile gramaticale.am scris in graba.