| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca fetele cu sani mari sunt mai predispuse sa fie tinta comentariilor sexuale si eventual hartuirii sexuale?
Spun pentru ca am patit de cateva ori cand am fost prin liceu sa treaca un baiat pe langa mine si sa ma prinda de un san si apoi sa o ia la fuga. Si am observat ca ale mele colege nu aveau problema asta.
Sau credeti ca sunt vazute usuratice sau vulgare sau cineva le strigă într-un anumit fel? De ex am vazut chiar aici pe TPU ca o fata a zis ca unii baieti o strigau burețel.

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sa stii ca ipoteza ta este una rationala si inteligenta, doar astfel se poate explica de ce preferam sanii mari, ca si femeile cu sani mici pot alapta sunt fertile si pot da la fel de mult lapte, deci femeile cu sanii mari sau reprodus in numar mai mare, astfel ca pe noi barbati ne atrage asta, deci cam ai dreptate

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Stai putin. Daca ai sani mari inseamna ca te-ai reprodus mai mult? Ce?

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Citestema din nou, deci femeile cu sanii mari sau reprodus in numar mai mare, stramoasele noastre naty, cel putin asa reise din concluzia celei care a pus intrebarea si a mea, indiferent de marimea sanilor esti fertila, poti alapta

| corbulalbrosu a răspuns:

Din pacate in mintea bolnava a unor baieti adolescenti cu comportament imbecil si convingeri cretine, pieptul si/sau fesele mari, iesite in evidenta in cazul fetelor bine dezvoltate pot sa reprezinte motive de luat in batjocura, deradere sau sa fie asociate cu un anumit tip de femei, usuratice carora li se pot adresa vulgaritati. Deci da se poate...din pacate. Pretutindeni exista si traiesc retardati. laughing

| Freya1 a răspuns:

Daca te-ai dezvoltat mai tare nu este vina ta, si nici un lucru rau incat sa te considere cineva vulgara si usuratica.
Si eu am avut mereu probleme in liceu si acum prin oras.Nu stiu probabil asa functioneaza uni, ii atrage chestia asta ca de aceia sunt barbatii sa ii atraga sexul opus, doar ca preferintele variaza de la om la om.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu cred ca sunt mai predispuse cel putin barbatilor le plac sanii mai mari, multi adora asta.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Si Vacuta Milka are ugerul mare si este preferata de ambele sexe, atunci cand este doar o ciocolata cu lapte.winking tongue

| HazelEyes77 a răspuns:

Da e adevarat ca fetele mai inzestrate fizic de mama natura atrag privirile baietilor dar si...ironii cu tenta sexuala, gesturi vulgare, sicane si chiar hartuire. La varsta cand hormonii o iau razna si nu mai gandesc limpede uitand de decenta si bunul simt devin prea indrazneti chiar tupeisti si nesimtiti unii. Acum nu toti fac asa cum nici toate fetele cu un bust sau posterior mai proeminent nu sunt tinta rautatilor. Depinde si de educatia si de mediul in care au fost crescuti pana la urma. Fetele ar trebui sa fie mai autoritare si sa nu permita nimanui sa le jigneasca, atinga, hartui sexual.

| theillusoryman a răspuns:

Ăsta să înțeleg că este un pretext pentru a ne spune nouă că ai sânii mari?

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru theillusoryman):

Vrea pudra, copila aceasta.winking laughing laughing laughing

| theillusoryman a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Se rezolvă, boss.Mă ofer voluntar.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru theillusoryman):

Doamne ajuta; ca doamnele's baza!