| Gabriela19loredana77 a întrebat:

Am intalnit oameni care aveau TPU si oameni care nu aveau TPU si am observat comportamente diferite, credeti că TPU influenteaza intr-un anumit fel oamenii care intra pe el?

7 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Nu neaparat.

| RAY a răspuns:

Socializarea virtuala afectează, te face sa urăști, sa fii invidios, bârfitor, critic, sa urăști oameni, sa ignori realitatea, sa fii mereu frustrat, complexat, vei vedea ca cu cat o pers mai mult timp cu atât e mai anti sociala si frustrata

Vorbesc user Gabriela din propia experienta, numai sta pe internet, citește o carte, vezi un documentar, învață ceva, socializarea imaginara nu ajuta nimic, aia care stau mult au o viata de plâns

Eu nu eram așa cum ma determinat socializarea/contactul uman niciodată

| Gabriela19loredana77 explică (pentru RAY):

Nu stau mult pe telefon nici pe laptop

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu prea ar trebui sa fim influentati de o platforma online, pe care suntem anonimi...
Eu cel putin nu iau "experientele" de pe TPU, in viata reala.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Tre' sa mai intilnesti... happy

| Cheo0S a răspuns:

Nu sunt neaparat diferite, numai ca pe TPU oamenii au mai mult curaj sa-ti spuna in fata ce gandesc decat in realitate.
In realitate poarta o masca pentru a parea mai buni cu tine.

| liliana77any a răspuns:

Sa speram ca ii influienteaza in pozitiv.