| EpicKid a întrebat:

Credeti ca mai exista iubire adevarata sau toata lumea merge pe interes?

9 răspunsuri:
| liz23 a răspuns:

In teorie, din ce stim fiecare acea iubire exista.Practic cu cat te uiti la experientele proprii si a celor din jur e greu de crezut.Eu personal refuz sa cred ca nu exista pentru ca eu imi sunt datoare mie sa caut sa sa sper,altfel care ar mai fi scopul vietii? Sa lucrezi sa ai cativa prieteni si atat? E prea trist si nu are rost sa traiesti asa. Eu zic ca fiecare om are nevoie de speranta, de vise de credinta ca acel cineva exista pe undeva. Intr-adevar sunt multi pe interes, sunt persoane care doar se plictisesc dar sunt si cei care cauta.Tu trebuie sa stii pe cei care ii ti aproape si sa nu te lasi influentat de cei care nu se vad deca pe ei.Viata pana la urma este o poveste care ne-o facem singuri, atunci fa-o sa merite si alege cum e bine.

| 4l3x4nd3r a răspuns:

Imi plac "basmele de iubire" asa ca da cred ca mai exista iubite pura poate nu la prima vedere intodeauna(la mine a fost si fata respectiva... nu prea am sanse asa ca incerc sa mi le creez ca un luptator stii cum se spune speranta moare ultima ok lasa-ma pe mine ) uni da in special betii (eu nu) doar pentru sex sau alte placeri sau sa se dea ei smecheri ca au iubite sexy sau ceva de genul acesta... Poate pentru uni a murit dar pentru mine nu si poate nici pentru tinebig grin
PS : scuzati daca ma credeti nesimtit dobitoc pentru unele cuvinte sau expresii folosote

| DeeaMarry a răspuns:

Desigur ca exista!
Daca nu ai intalnit-o inca nu trebuie sa te ingrijorezi. Toate lucrurile se intampla la timpul lor! happy

| KimBianca a răspuns:

Eu inca cred in iubirea adevarata. Desi in zilele astea e foarte greu de crezut,deoarece majoritatea fetelor fug dupa : masini, bani etc, iar majoritatea baietilor dupa... dar pentru fiecare e pus deoparte ceea ce merita ^^.

| MonkeyBoss a răspuns:

Daca barbatul este potent financiar, bineinteles ca iubirea este adevarata laughing

| MoRtY a răspuns:

Daaaa,logic ca exista doar ca trebuie sa astepti persoana potrivita pentru tine si va aparea in momentul in care te astepti mai putinhappy

| Ediiii a răspuns:

In ziua de azi majoritatea sunt pe interes! Daca le e lor bine ii dor in cot de tine! Trist! Si mai ales cand vine vorba de iubire. Dar cred ca inca mai exista! Doar cauta persoana potrivita! happy

| miha345 a răspuns:

Eu zic ca mai exista dragoste adevarata... da nu ca inainte. mai nou majoritatea fetelor/baietilor merg pe interese sa faca bani usor de la sotul/sotia care are banii... dupa care baga divort. si s-a scos xu bani. e trist ca se intamla asa ceva.

| miha345 a răspuns:

Eu zic ca mai exista dragoste adevarata... da nu ca inainte. mai nou majoritatea fetelor/baietilor merg pe interese sa faca bani usor de la sotul/sotia care are banii... dupa care baga divort. si s-a scos cu banu. e trist ca se intamla asa ceva.