| anonim_4396 a întrebat:

Credeți că o femeie de 30 de ani poate fi cu adevărat satisfăcută de un bărbat de 50? Mă refer la toate aspectele... inclusiv cel sexual?

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

Satisfăcută?
O femeie de 30 și un bărbat de 50? E posibil.
Dar o femeie de 50 și un bărbat de 30? E mult mai posibil. laughing

| Goete a răspuns (pentru Hammurabi):

Cica barbatii se coc pe la 40... si pana atunci suntem egoisti.

17 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Bineinteles.
Un barbat la 50 de ani stie ce vrea, are experienta si potenta sexuala, stie sa ofere si sa primeasca, stie sa faca o femeie fericita, lucru pe care l-a invatat "copilarind" pana la acesti 50 de ani.
Daca il compari cu unul de 30, ii este net superior.Are rabdare pentru ca e antrenat, intelege o femeie si ca om, nu numai ca obiect sexual, respecta nevoile si spatiul ei personal, lucruri pe care un tanar de 30 inca le invata.
Nu stiu,crescand,maturizandu-ne o sa spun,devenim mai adunati,mai intelepti, incepem sa intelegem ca timpul e scurt si nu mai e cazul sa-l pierdem de pomana, asa ca si telurile sunt mai clare.
Consider ca o asemenea pereche, in afara faptului ca e foarte potrivita, are toate sansele sa fie fericita intr-adevar.

| Hammurabi a răspuns (pentru greece12):

Hmm... ești părtinitoare. laughing Și pot să înțeleg.
Dar poți face o comparație fără să cunoști ambii termeni ai comparației?
Sau îi cunoști?
Acum.
laughing

| greece12 a răspuns (pentru Hammurabi):

Ai ghicit imediat!happy
Nu sunt partinitoare, doar ca pot face diferenta si pot compara.
Acum.
happy

| wildthing a răspuns:

Nu, pentru ca la 50 de ani orice om (barbat sau femeie) e expirat, e mos/baba...insa femeile aflate intr-o astfel de situatie, vor indruga verzi si uscate, sustinand ca e absolut ok, ca acel barbat e perfect, ca stie ce vrea, ca e mult mai bun decat unul de 30 de ani, etc...nu neaparat pentru a-i convinge pe altii, ci pentru a se convinge (pentru a se minti) pe ele insele ca au facut o alegere buna si ca de fapt nu si-au irosit tineretea langa un mos, de dragul banilor.
Hai sa fim seriosi, la 50 de ani, puti a mos/baba, iti atarna pieile, esti burtos/burtoasa, chel, carunt/a, ai parodontoza, probleme cu prostata si dupa ce dai la buci te doare mijlocul o saptamana. Dar..."Daca il compari cu unul de 30, ii este net superior"!
Pff! Nici nu stiu daca mi se pare amuzant sau enervant cand citesc asa ceva!winking

| darrio2007 a răspuns:

De ce nu? Chiar o poate face mai bine decat unul mai tanar.
Are experienta sexuala.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, sexual se poate sa fie satisfacuta fiindca un barbat la 50 de ani este inca potent sexual si are suficienta experinat sexuala ca sa stie cum sa satisfaca o femeie.
Dar viata sociala si compatibilitatea s-ar putea sa nu fie potrivite, fiindca este o diferenta mare de ani care se reflecta in mentalitatea omului, in experienat lui de viata, in educatie samd.

| mihai69 a răspuns:

Cu siguranță.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Pai depinde cit de in forma e ala de 50... la romani, cred ca cel putin 60% dintre cei ajunsi la 50 sunt terminati. Cam din toate punctele de vedere.

| Emilian65 a răspuns:

Da. Daca nu ar fi satisfacuta, nu ar accepta sa faca sex cu acest om.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Emilian65):

Omiti posibilitatea interesului material...
@wildthing: Cum ziceam mai sus, MAJORITATEA sunt varza pe la 50. However, am avut un prof de geografie in liceu. Omul are vreo 52-54 acum, fuge 10 km in FIECARE dimineata, oriunde s-ar afla, arata mai bine ca multi altii la 30. Profesional e jos palaria, e casatorit de vreo 35 de ani cu o tanti cu care are doua fete, una dintre fetele lui ne-a reprezentat la Miss World acum citiva ani... si mai e cate unul-altul ca el pe ici-colea. Dar putini. Faza aia cu putitul a mos-baba la noi tine de doua chestii esentiale: alimentatie si igiena personala, care la multi romani sunt sub orice critica. Nu au treaba cu varsta.

| Emma30555 a răspuns:

Cred ar putea fi satisfăcută dar depinde de felul lor și cum le place, nu cred ca vârstă e o problema dacă omul este sănătos

| VoidEternal a răspuns:

Poate nu la cel social. Pentru că în cercurile tale de prieteni (probabil) vei fi privită ciudat și poate și când ieșiți împreună random lumea va crede că e ceva in neregula. Depinde.

| oglindasultanului a răspuns:

Atunci depinde de sanatatea si serviciul celor 2, si alte chestii, nu se poate da un raspuns simplu. Exista fete obosite la 20 de ani, si barbati f energici la 60. Exista mosi saraci, si copile f bogate. Nu e o regula fixa.

| mi25 a răspuns:

Da si nu. Pe termen scurt, da. Pe termen lung, nu.
Si mai depinde si de potenta, aspectul si altele ale barbatului.

| SfatuitorulPriceput a răspuns:

Daca ia viagra, sau daca are multi bani

| BasedTavian a răspuns:

O satisfaci cu salariul ala blana