| taineamea a întrebat:

O singura intalnire credeti ca este de ajuns pentru a iti da seama ca te potrivesti sau nu cu cealalta persoana? Am avut o prima intalnire cu un barbat cunoscut recent pe net, am facut schimb de poze, am vorbit despre una alta si a urmat intalnirea si surpriza...la locul de intalnire era el, diferit fata de poze in sensul ca aspectul fizic este diferit (mult mai imbatranit, mai grasut), sunt convinsa ca pozele sunt de 2-3 sau 4 ani. Am zis sa trec peste acest aspect, sa nu ma mai gandesc la aspectul fizic care m-a dezamagit si sa vad cum va decurge conversatia, sa cunosc omul; am realizat ca nu am emotii deloc, imi era indiferent, conversatia a decurs bine... nu ma simt atrasa de el deloc. La sfarsit chiar am refuzat sa ma conduca acasa pentru ca nu-mi doream acest lucru. Ma gandesc oare sunt prea pretentioasa, e ceva in neregula cu mine?

6 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Depinde de temperament! Pentru mine intotdeauna prima impresie a contat foarte mult.Mi se intampla si atunci cand vreau sa cumpar ceva. Daca nu-mi incanta ochiul la prima privire, in zadar ma convinge vanzatorul.Ii mai poti acorda o sansa, asta numai daca esti incerta!

| taineamea explică (pentru fabiola):

Si eu sunt la fel ca tinewinking. Nu-mi vine sa-i mai acord o a doua sansa pentru ca uite de exemplu n-a vrut nici sa vorbim la telefon inainte mi-a dat doar bip pentru ca sunt in alta retea, desi 1 sau 2 minute nu cred ca-l costau foarte mult; inainte de intalnire a trebuit ca eu sa-i dau sms ca sa aflu daca ramane valabila intalnirea si dupa doua zile m-a intrebat pe mess daca mi-a placut intalnirea si sa-i spun sincer, deci nici macar un sms nu mi-a dat ca sa ma intrebe asta...

| fabiola a răspuns (pentru taineamea):

In cazul asta... nu merita atentia ta!

| Alexintunecatul a răspuns:

Nu este nimic in neregula cu tine...stai linistita! Este si normal ca la prima intalnire sau prima data cand vezi o persoana iti place aspectul fizic... apoi ce ascunde in substanta cenusiehappy. Este normal ca in cel mai mic grad trebuie sa te atraga si fizic, daca nu, nu cred ca se poate o relatie asa! Si pretentioasa nu stiu daca esti sau nu dar daca da e foarte bine(o fata care nu sare cu una cu doua in bratele cuiva bravo)

evenso
| evenso a răspuns:

Nu, este vorba de chimie, plus ca si ai fost mintita ( ma refer la pozele ) ai avut o reactie fireasca.

| uNICKu a răspuns:

De obicei pentru a infiripa o legatura cu o persoana proaspat cunoscuta ar trebuie sa fie la baza cel putin atractia fata de persoana respectiva.nu esti pretentioasa,deoarece in interiorul tau erai dezamagita de aceea persoana pentru ca ti-a aratat poze mai atragatoare decat era el in realitate, de aceea n-ai avut nici emotii, data viitoare cere webcam-ul pentru a evita situatia de mai sus