| taineamea a întrebat:

Oare o singura intalnire este de ajuns pentru a iti da seama ca te potrivesti sau nu cu cealalta persoana? Am avut o prima intalnire cu un barbat cunoscut recent pe net, am facut schimb de poze, am vorbit despre una alta si a urmat intalnirea si surpriza...la locul de intalnire era el, diferit fata de poze in sensul ca aspectul fizic este diferit (mult mai imbatranit, mai grasut), sunt convinsa ca pozele sunt de 2-3 sau 4 ani. Am zis sa trec peste acest aspect, sa nu ma mai gandesc la aspectul fizic care m-a dezamagit si sa vad cum va decurge conversatia, sa cunosc omul; am realizat ca nu am emotii deloc, imi era indiferent, conversatia a decurs bine... nu ma simt atrasa de el deloc. La sfarsit chiar am refuzat sa ma conduca acasa pentru ca nu-mi doream acest lucru. Ma gandesc oare sunt prea pretentioasa, e ceva in neregula cu mine?

7 răspunsuri:
| Alexintunecatul a răspuns:

Daca esti pretentioasa bravo...si nu cred ca e ceva in neregula cu tine! Este normal ca prima data sa te atraga fizic... apoi vezi ce ascunde substanta cenusietongue

| taineamea explică (pentru Alexintunecatul):

happy Cred ca e normal sa fiu pretentioasa si mai ales ca nu mai sunt o adolescenta, la aproape 29 ani nu pun pret doar pe aspectul fizic dar nici sa nu pun deloc nu mi se pare in regula. Inteleg ca e important mai mult sufletul si cum gandeste o persoana decat aspectul fizic dar nu pot sa trec complet peste acest aspect. Multumesc mult pentru raspunsuri (ai mai raspuns si la alta categorie la intrebarea meawinking )

| Alexintunecatul a răspuns (pentru taineamea):

Sper ca ti-a fost de ajutor! O zi minunata!

| taineamea explică (pentru Alexintunecatul):

Da, a fost! Multumesc, la fel iti doresc si eu! happy

| KittyRawwr a răspuns:

Nu stiu ce sa spun blushing sunt cam mica... dar sunt obisnuita cu mama sa ii dau sfaturi rolling on the floor...
Parerea mea happy nu esti pretentioasa doar ca ai anumite asteptari de la barbatul cu acre vrei sa fi vazuta si de la barbatul cu care vrei sa ai o relatie. Dar pe de alta parte... Incearca sa cunosti cu adev arat cu om inainte sa il judeci sai dai o sansa ca nu se stie niciodata ce iubire se poate ascunde happy. Sper sa ti-am fost de ajutor happy te pup :*

| lilisorr a răspuns:

O singura intalnire nu este suficienta pentru a cunoaste o persoana.Ce daca ai vorbit pe net? Poate este si acest lucrur un avantaj,dar cel mai bine ar fi sa mai iesi cu acea persoana si sa o cunosti mai bine. Daca tot nu simti nimic, emotii si iti e indiferent, mai bine ramaneti prieteni decat sa se ajunga la ceva cum ar i o relatie si tu sa nu te simti bine deloc.:dd

| taineamea explică (pentru lilisorr):

Ce sa cunosc mai bine cand de exemplu nici macar reguli de bun simt nu stie: ma lasa sa intru prima intr-un local, nu ma suna sa confirme intalnirea tot eu a trebuit sa dau sms, nu m-a sunat deloc pentru ca suntem in alte retele, mi-a dat doar bip laughing si mi-a lasat offline ca daca mi-a placut intalnirea... Ce sa mai dau o a doua sansa? Scuze, chiar daca sunt sa zicem pretentioasa dar nu trec peste niste chestii din astea.