| rebelutza4u a întrebat:

Credeti ca s-a plictisit de mine? el vb frumos cu mine acum de la un timp nu mai este asa ma suna mai rar, imi da msj putine si seci nu mai e ca la inceput avem 9 luni impreuna.Eu i-am spus ca daca nu mai vrea sa fimi impreuna sa imi zica si ne despartim da el zice ca ma iubesti si il cred pentru ca mi. o aratat-o de mai multe ori. Dar atunci oare ce este cu el? mersi

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Am mai explicat asta si, te rog sa nu te superi, voi da copy/paste la explicatie.
In fiecare relatie exista un moment de inceput in care ambii parteneri dau ce e mai bun pentru a-si cuceri partenerul, moment urmat de perioada normala, lunga si frumoasa, in care fiecare redevine el insusi, are o viata normala pe care relatia i-o completeaza si i-o infrumuseteaza.
De obicei, barbatilor nu le place sa vorbeasca la telefon si, sincer, nici nu e normal sa vorbesti la telefon o noapte intreaga. Asta se poate intampla ocazional, dar nu poate deveni un obicei. Apelurile telefonice normale, intre doi oameni care au o relatie stabila, bazata pe dragoste si respect, nu dureaza mai mult de 10-15 minute si nu sunt mai dese de unul la 2-3 zile. Altfel devin plictisitoare si enervante. Sms-urile se folosesc cand vrei sa-i spui ceva scurt si sec sau cand simti ca te coplesesc sentimentele si vrei sa-i trimiti un te iubesc. Sincer, sentimentele reale nu te coplesesc zilnic sau saptamanal, ci cateodata cand se intampla ceva deosebit, cand e un moment special.
Ce vreau eu sa-ti spun este ca prietenul tau are un comportament normal, matur, care dovedeste ca se implica in relatie, ca o vede de lunga durata. Tu, insa, vrei ceva senzational, ceea ce nu obtii decat din scurte aventuri. Asadar, mai gandeste-te, eventual maturizeaza-te si fii alaturi de el.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Onuca, sa stii ca distantarea si indiferenta au aparut tocmai fiindca vorbiti fara sa aveti ce va spune. telefonul nu e facut sa vorbiti la el ca sa va aflati in treaba, e facut sa discuti la el o chestie care nu poate fi amanata pana va vedeti. Discutiile de la telefon nu sunt adevarate conversatii, sunt niste comunicari care sufoca si alieneaza. Uite, eu cu sotul meu, desi ne iubim semnificativ mai mult ca la inceput, nu vorbim niciodata de enspe ori pe zi sau zeci de minute la telefon. Si nici cand eram doar prieteni n-o faceam. Dar inca n-a simtit, in aproape 6 ani de relatie, nevoia sa iasa fara mine. Ba dimpotriva, insista sa merg cu el oriunde, mai ales la distractii. Tocmai fiindca l-am respectat, i-am respectat munca, timpul si viata in afara relatiei. Cand eram prieteni, eu locuiam intr-un camin si adesea dormeam la el vineri si sambata seara. De duminica seara cand ma ducea la camin pana vineri dupa-amiaza cand venea sa ma ia de la serviciu vorbeam o data sau de doua ori, ca sa ne asiguram ca suntem bine, ca ne iubim. Il sunam daca aveam ceva sa-l intreb sau sa alegem impreuna piesa de teatru la care sa iau bilete. ma suna in aceleasi conditii. Ca sa ne aflam in treaba, vorbeam poate o data pe saptamana si nu mai mult de 5-7 minute. Amandoi munceam si muncim, nu aveam practic timp si dispozitie sa stam cu jumatatile de ora la telefon si ne-am fi simtit sufocati si obositi de telefon daca exageram.

| xibalba a răspuns:

Stii bine ca o relatie se bazeaza pe sinceritate, incredere. De ce nu vorbesti cu el? Arata`i ca poate avea incredere in tine si iti poate spune ce il supara, iar tu il vei asculta. Spune`i ca nu`ti place sa-l vezi suparat si vrei sa fie relatia voastra ca la inceput. Daca are o problema personala, iti poate spune si incearca sa-l sustii. Daca zice ca e prea personal, lasa-i un timp si poate isi revine. Dar exista si posibilitatea sa fi intervenit alta fata si atunci situatia e mai delicata, ca presupun ca nu vrei sa fii a 5-a roata la caruta, si nu iti place sa fii mintita, iar atunci va trebui sa iei o decizie in privinta relatiei dintre voi. Oricum, cerceteaza cu atentie. Bafta!

| deiutza_9183 a răspuns:

Pai cine stie la un moment dat si eu am crezut la fel in legatura cu pretenu meu dar peste cateva zile mi-am dat seama ca ma iubeste la fel sau poate chiar mai mult toti aveam zile proaste...doar timpul va face sa-ti dai seama...
eu sper sa fie la fel adica na sa nu se fi plictisit de tinebatting eyelashes

iar daca nu ai rabdare intreaba-l ce ii cu schimbarea asta comunicand cu el vei reusi mult mai multe...

bafta

:*

| alessyca a răspuns:

Cine stie o avea si el toanehappy incearca sa comunici mai mult cu el nu stiutongue
daca ti-a zis ca te iubeste nu trebuie sa iti faci grijihappy

| CrucifiedCountess a răspuns:

Ce? n-am inteles nimic.incearca sa scrii in romana!

| rebelutza4u explică:

Am vb cu el si i-am spus ca ceva s-a schimbat dar el zice sa il iert ca a gresit, ca ma iubeste si nu vrea sa sufar...

| claugodo a răspuns:

Ahhh, fetele astea, are poate o problema e indispus e plictisit, incearca sa il scoti din rutina lui si fii cat se poate de draguta, daca ai ceva nemultumiri fata de el trebuie sa i le spui pe un ton usor si discret!
el nu e dator sa ghiceasca ca tu sinti ca nu mai e ca inainte!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Despartiti va e ultima solutie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fai si tu o surpriza o noapte cum n-ati mai avut schimba ceva daca iti este frica de monotonie! succes si nu pare a fi nimic rau e doar monotonia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fai si tu o surpriza o noapte cum na-ti mai avut schimba ceva daca iti este frica de monotonie!succes si nu pare a fi nimic rau e doar monotonia

| onuca a răspuns:

Brigaela si daca de exemplu unele fete nu pot fi distante cu ei? eu una cred ca sa vb pe zi decat 10 min e absurd...adica eu de pilda il iubesc pe prietenul meu ca la inceput...nu m-am schimbat absolut deloc...insa el s-a schimbat...si ma simt foarte prost...imi da impresia ca e plictisit de mine...si imi spune ca are nevoie de libertate... dar la el libertate inseamna sa iese prin cluburi cu baietii fara mine... ce sa faca fara mine in astfel de locuri? decat sa se dea la alte fete... daca spune ca ma iubeste de ce vrea lucruri din astea? faza e ca noi vorbim mai mult intr. o zi.nu 10-15 min cum ai spus tu... dar daca am vorbii si asa putin...nu stiu daca as putea sa suport si distantarea lui si indiferenta...