| kate666 a întrebat:

Credeti ca sexul este esential intr-o relatie?big grin

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cred ca o relatie de iubire intre adulti are nevoie de sex pentru a fi buna. Asta nu inseamna ca nu sunt posibile perioade mari de abstinenta in conditii de necesitate, ba dimpotriva. Fiindca intr-o relatie iti doresti sa faci sex dar numai si numai cu partenerul tau.

20 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Tu ce crezi? De la o anumită vârstă încolo este o necesitate fiziologică!
Salut.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

@elasexygagica: Eu beau cafeaua fără zahăr de când mă ştiu happy

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Da! Fundamental pozitiv, daca ea (Femeia) este normal dezvoltata, si poate trai si savura actul! Pentru ca mai sunt si destule "figurante" frigide, sau (si) egoiste, ignorante, care au debutat aiurea (din pacate pentru ele, au ales neinspirat "printul" initial - si apoi, daca nici nr. 2 sau 3 nu au stiut sa o "resofteze" pozitiv...) care au invatat din filmele porno sa simuleze la greu, ca sa tina barbatul langa ele!
Relatiile fara sex ok sunt triste, reci, etc si duc in alte directii.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Oare nu e o vorba din popor care spune ca "aia" a noastra e "stalpul" casei, Kate?! Salveaza-ti raspunsurile astea undeva, si poate le mai revezi si iti revizuiesti atitudinea si conceptiile dupa un an, 3 sau 5, ca sa-ti fie cat mai bine! Dar nu strica sa mai si citesti, experimentezi si aprofundezi ce inca ti-e strain, indiferent de motive! Exista atat de multe carti si site-uri! SuccessEssential!

NOname
| NOname a răspuns:

Sexul intr-o relatie, poate, nu este chiar esential, dar este foarte important. O relatie se bazeaza pe dragoste, respect, comunicare... + sex (fara el se poate, dar e foarte greu si chiar nociv; bineinteles, se pune si problema varstei).

| elasexygagica a răspuns:

Da, relatia fara sex este ca o cafea fara zahar...

| lyrics a răspuns:

Nu este totul intr-o relatie. dar conteaza.
depinde de fiecare cuplu.
poate conta 20% sau 70%

| xxdd a răspuns:

Nu. straight face
Ca relatia sa mearga bine cea mai importanta este comunicarea. De acolo pornesc toate si daca vrei discutile picante despre sex. Ala trebuie facut putin mai tarziu, deja dupa ce ai stat ceva timp cu ea, dupa ce esti sigur ca o iubesti, ca ti la ea si tot asa o sa vina si sexu treptat. Pana atunci, toate la timpul lorwinking

| claus a răspuns:

Nu. in mod evident, nu. daca nu e pasiune si e doar exercitiu fizic, aia nu e relatie. e fu*ere si atat. relatie inseamna mai mult. relatie inseamna si dragoste si pasiune si sentimente implicate. si dorinta. si placerea de a oferi placere. si multe altele.
daca il refuzi cand vrea sa faca sex des, bine faci. ii dai o lectie sa vada ca si tu ca persoana esti importanta, nu doar pasarica ta. da-le flit astora care te trateaza ca si cum ai fi o tarfa.

| Deeaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Daca numai asta conteaza la tine atunci da dar de obicei nu conteaza numai asta

| Bianca_2742 a răspuns:

Dupa mine cam da...

| angel4v3ryour a răspuns:

coolpai ce relatie sete aia fara sex?!?!

| no1cares a răspuns:

Mm da poate fii essential pentru ca pers respectiva se poate despartii de tine daca il refuzi/o refuzi
in cel maid es caz IL REFUZI

| Secretly a răspuns:

Majoritatea spun ca nu e esential, parerea mea e ca oricum sexul este o aprofundare in relatia pe care o ai, insa desigur dupa o buna bucata de timp...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru mine sexul nu este necesar, dar pot sa inteleg ca pentru altii este necesar.
Eu merg pe principiul putin si bun.

xoxo, didi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

KATE666 eu cred ca da sexul conteaza mult ca si felul cum saruti (XXX) laughing

| crazybianca a răspuns:

Eu zic ca e important la un momentdat nu de la inceputul unei relatii, dar oricum conteazabig grin

| Anonimuss_1713 a răspuns:

Tu cam ce crezi dupa creieru ala cret al tau?

| Ancutzik a răspuns:

Nu neaparat daca el te iubeste nu trebuie sa va culcati si mai ales din prima...doar daca ea nu-i curva si el nu labagist...