| anonim_4396 a întrebat:

Oare sexul e cel mai principal intr-o relatie? cum credeti?

13 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu cred ca comunicarea, respectul si increderea sunt mai importante ca sexul

| DenisaMetal a răspuns:

Aici se implica foarte mult si comunicarea.

| Alexandru0007 a răspuns:

Nu e principal, dar 80% face diferenta

| relian a răspuns:

Sexul este important in masura in care il simti tu.Deci totul tine de pogtrivire intre cei doi parteneri. Daca tu simti nevoia de sex si partenerul tau nu atunci este f important sexul pentru tine si nesemnificativ pentru partenerul tau, caz in care relatia va duce spre dezastru.Cu alte cuvinte depinde cum privesti situatia.Pt cei care spun ca sexul nu este asa de important intr-o relatie si comunicarea, respectul si etc is mai importante, va trebuie sa gaseasca pe cineva cu aceleasi ginduri ca ale lor, cu aceleasi simturi si asa mai departe ca si ei.Altfel nu-i vad deloc bine.Si o femeie si un barbat daca simte nevpoia sa faca sept el acel lucru va fi cel mai important si nu se va putea trece niciodata peste.Mare majoritate a divorturilor, certurilor si asa mai departe sint legate de sex. Oamenii descopera mult mai tirziu ca nu se potriveste cu cel pe care la ales sa ii fie alaturi si pentru ca nu se poate renunta la asa ceva unul din ei va pleca.Sau mai rau se ajunge la certuri, batai etc si in final divortul. Vorbesc aici dxe relatii stabile de chestii de lunga durata nu de joaca de adolescenti sau de batrini de 80-9- de ani care simt si ei nevoia deo companie in jurul sau.

| Azµre a răspuns:

De la o vârstă da și sexul este important dar la vârste de 12-13-14-până la 20 de ani nu este o prioritate.

| MiruD a răspuns:

Nu este "cel mai principal", dar conteaza si "el" foarte mult intr-o relatie!

Răspuns utilizator avertizat
| XyYx a răspuns:

Conteaza, dar nu este totul. Consider ca intr-o relatie este nevoie de intelegere, comunicare si sprijin reciproc si neconditioonat

| kristinne a răspuns:

Eu consider ca nu, adica sunt lucruri mai importante decat asta, increderea, respectul,(aceasta afirmatie aete valabila in cazul in care este vorba de o iubire lipsita de interes, pura) dar sigur ca daca este si o relatie intima intre parteneri asta le face sa fie mai apropiati.

| SyndicateW a răspuns:

Eu nu consider ca sexul e cel mai important intr-o relatie.

| iustyn93 a răspuns:

Nu chiar daca stii sa stai cu partenerul tau si sa comunicati si sa vorbiti unu cu celalat dar nu despre sex sau asa despre altceva nu este cel mai principal