| Spinoasa a întrebat:

Credeti ca sexul poate face ca o relatie sa mearga mai bine?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu nu cred, e important si sexul intr-o relatie dar inainte de asta e mai importanta increderea, iubirea si respectul

| LineGuide a răspuns:

Nu, ci din potriva.La inceputul relatiei exista o anumita curiozitate, o anumita flacara care arde de nerabdare sa cunoasca acel trup. Dupa primul contact sexual nu mai poti vorbii de curiozitatea, ci cel mult de fantezii.Deci o relatie nu poate fi bazata si pe sex si pe sentimente, ci intr-adevar sexul poate fi folosit la destinderea partenerilor, dar nicidecum la consolidarea relatiei.
Mult noroc!

| AriannaAri a răspuns:

O relatie se bazeaza pe iubire, incredere, comunicare, fidelitate etc...
Totusi, si sexul este destul de important.

| sdragan27 a răspuns:

Da precum proverbul"toate drumurile duc la roma"adica patul face si desface

| deyuba a răspuns:

Deci, pana la urma, cat conteaza sexul intr-o relatie? Daca este sa vorbim in procente, cred ca 50% ar fi suficient, restul este ocupat de alte lucruri importante, la fel de importante - iubirea dintre cei doi, comunicarea, respectul reciproc, intelegerea, acceptarea defectelor etc. Toate acestea formeaza un tot unitar si trebuie sa figureze mereu pe lista de prioritati dintr-un cuplu.

Sexul, ca activitate de cuplu, reprezinta o manifestare fizica a ceea ce simti. Este important, dar nu uita ca intr-o relatie nu trebuie sa devii "sclavul" unor placeri in defavoarea sentimentului. Sexul este ingredientul care completeaza o relatie, nu o implineste.