| Sawarekh a întrebat:

Credeti ca sexul facut ziua are mai mult sens?

In afara ca e mai romantic, de ce oamenii prefera sa faca sex noaptea?

Sunt mai ciudat, ca mi-as dori sa dau de o tipa care sa-i placa sa faca ziua? Sau macar sa fie intre zi si seara.

6 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Sexul se face cand ambii cad de comun acord, in functie de cum se simt, cata energie au, cat de mult ii macina hormonii.E doar o preferinta. Poate pentru unii dimineata este cat se poate de haotica, deci iese din calcul o partida de sex, care ar fi grabita si deloc in tihna. Ziua oamenii sunt la lucru, iar seara in sfarsit au putin timp liber dupa ce ocupa de altele si se pun in pat.Repet, depinde de fiecare persoana in parte.

| Hyperion7 a răspuns:

Sexul are sens când e făcut din iubire, nu contează că e zi sau noapte, părerea mea.
Sexul mecanic, lipsit de vreo conexiune e ca și când ai bate un cui cu mana cu care nu ai îndemânare.happy

| mastadont a răspuns:

Sexul se face noaptea pentru că oamenii muncesc sau au alte activități în timpul zilei, dar și ziua e ok. O dată ce ai o relație stabilă sexul poate fi făcut oricând, ba chiar și în miezul zilei dacă cei doi așa poftesc. Mie îmi place mai ales dimineața, după ce beau o cafea să capăt energie big grin

| Eireann a răspuns:

Iubitului meu ii place sa facem sex dimineata la dus, zice ca ii place sa inceapa ziua bine. Eu prefer seara, dimineata sunt un pic distrasa ca ma gandesc la ce am de facut in ziua respectiva dar facem si dimineata destul de des.

| Marius22222222222 a răspuns:

E ok oricând

| FindMyName a răspuns:

Depinde de fiecare.
Unii vor dimineața, alții seara, noaptea...aici sunt preferințele lor, nu știi când li se scoală hormonii și o fac oricand, chit ca e zi sau noapte.