| croissant a întrebat:

Credeti ca sunt o cauza pierduta daca la 26 de ani ai mei ca fata nu sunt maritata? Pur si simplu intotdeauna am dat de persoane nepotrivite... Ba e la distanta si nu lupta prea mult, ba doreste doar distractie...

Răspuns Câştigător
| Valkyrie95 a răspuns:

Nu trebuie sa dai doi bani pe parerile oamenilor. Orice ai face si oricum ai fi, lumea are tot timpul ceva negativ de comentat.
Un om fericit si impacat cu el nu isi pierde energia judecandu-i pe altii, sa tii minte asta daca primesti vreun comentariu rautacios.
Crezi ca era mai bine sa te mariti la 22 de ani si acum sa fii divortata cu un copil?
Esti inca tanara, mai ai multe de invatat despre tine. Concentreaza-te pe dezvoltarea ta, iar cu relatiile mai incearca, dar nu te frustra.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Valkyrie95):

Tu nu judeci pe nimeni niciodata?

| Valkyrie95 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba da, o fac, dar de cele mai multe ori imi pastrez gandurile pentru mine sau imi exteriorizez judecatile sub forma de sfaturi.
Nu-mi face placere sa-i fac pe altii sa se simta prost.

22 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu mai e ca inainte cu nunta, acum oamenii vor sex, chefuri si sa se simta bine. Cel mai rau e ca nici casa nu isi cumpara, stau in chirii.

| wildthing a răspuns:

Draga mea, eu voi pune problema intr-un fel care multora li se va parea probabil sperficial. Contrar conceptiei generale, eu cred ca o femeie, daca stie sa aiba grija de ea, poate arata tanara mult mai mult timp decat un barbat. Noi barbatii, daca am inceput sa chelim, gata, brusc devenim batrani, dar voi nu aveti problema asta. Daca ai grija de corpul tau, mergi la sala, iti pastrezi silueta, poti arata tanara si apetisanta si la 40 de ani.
Asadar, ai doar 26 de ani! Unde-i tragedia?! Esti tanara!

| AnemonaP a răspuns:

Poftim? Exista vârsta maxima de măritiș sau cum?! Tot in viață, tu îți setezi, nu societatea sau familia! Este viata TA. De ce sa alergi după măritiș in loc sa te bucuri de viata pana întâlnești persoana potrivită?

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

NU, stimata domnisoara, sunteti la varsta la care trebuie sa strabateti cat mai multe cearsafuri si sa va distrati, o singura viata aveti

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Ești vedeta noastră de pe TPU,ideea e ca noi vrem sa ne satisfacem plăcerile rapid, tu comanzi o pizza sau o faci? Aici depinde nivelul de foamete si obișnuinta,comportamentul tău,așa e si cu relațiile,numai stai cu fata aia pana o cunoști treci direct la sex, pentru ca se promovează rapiditatea,creierașul nostru e in peștera,ne ia timp sa gândim rațional,gândirea este un stres obositor pentru creier,vorbesc serios,așa ca luam decizi emoționale,instinctive,auto controlul este moștenit genetic dar contează si mediul, de aici si obezitatea, stresul, anxietatea, depresia.

Părerea mea când cauți ceva de lunga durata ești matur, eu acum când iubesc o fata chiar daca e la distanta aș vrea sa fie la pieptul meu pana la moarte.

| sierra1 a răspuns:

E bine așa: fă-ți mai intâi o carieră, de măritiș ai timp berechet!

| mihai69 a răspuns:

Fata mea a ajuns la 37 nemăritată și nu am considerat-o vreodată altfel decât un om normal.

| Drimmero a răspuns:

Normal ca nu, nici ca barbat nu e nimic deplasat sa fie neinsurat.

| Mosotti a răspuns:

Si daca nu esti maritata ce? Viata merge inainte si fara, ba chiar e mai bine, crezi ca e asa minunat sa stai la cheremu unuia? Sa-i speli, sa-i faci mancare, sa stai la pat cand vrea, sa-i faci curatenie si sa-i mai suporti uneori si toanele, sa te intrebe de unde vii, de ce ai venit la ora cutare, etc.

E la inceput bine cand e iubirea aia, apoi nu mai e asa roz.

Daca o fi vreodata sa dai de cineva care trebuie, e f bine, mai ai timp, multi se insurau pe la 28-29 de ani.

Stii vorba aia de generatii care e? Si am mai zis-o unde era contextul pe aici de mai multe ori la diverse intrebari, si tine minte bine, ca altfel nu iesea asa o vorba daca nu era generalizata treaba la multi, adica daca nu se adeverea la foarte multi, deci:
"casatoria e un butoi cu rahat cu doar un strat subtire de miere deasupra".

Tineretu crede ca, casatoria e o fericire, aia de dupa 50 ani regreta majoritatea, ca stiu ce inseamna.

| Catrice a răspuns:

Sigur,doar bărbații sunt vinovați, tu ești perfectahee hee dacă pana la varsta asta nu ai măcar 2 copii, clar ți-ai ratat viata.

| Emma30555 a răspuns:

În secolul 21 a crescut vârsta la care fetele se mărită, fac copii, dar depinde de stilul tău de viata. Dacă ai prieteni, socializezi, ai preocupări, hobby uri, un job care sa te facă independenta nu ai pune problema asa, dar dacă pentru tine succesul în viata este sa ai un sot probabil te apasă un pic vârsta. Depinde de percepția ta asupra vieții, mediului în care te învârti, anturajul tău. Dacă tu în anturaj ai mai mult fete care s au căsătorit de tinere probabil te simți un pic presata, dacă ai prietene de vârstă ta sau chiar mai mari necăsătorite probabil ți s ar părea normal asa.

| Lukasssz a răspuns:

E ok!

| Werrich a răspuns:

Da, eu spun sa te calugaresti, ai deja 26 de ani si nu te-ai maritat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te aștept să vb in privat daca dorești...

| Irinelp a răspuns:

Dacă ne naștem nu trebuie obligatoriu să ne si căsătorim, eu am 30 de ani și nu sunt însurat, asta nu înseamnă că nu sunt normal.

| gogugogugogu a răspuns:

Nu. La asa ceva nu trebuie sa te grabesti, ori e cineva compatibil, ori astepti. Altfel... va fi suferinta.

| AnaNoa a răspuns:

Iti fac cunostinta cu fratele meu daca vrei laughing glumesc nu are nimic daca inca nu esti maritata

| AlienGod a răspuns:

Nu trebuie să te grăbești. Nu e nimic neobișnuit dacă nu ești măritată la vârsta asta.

| Roxipoxi a răspuns:

Buna,
Nu oricine este pentru tine si tu nu esti pentru oricine! Intelege asta!
O relatie compatibila care sa duca la o casnicie fericita nu poate fi fortata si merita sa astepti.
In timpul acesta, gandeste-te la viitorul tau, cunoaste-te, dezvolta-te pe alte planuri (personal, cariera).
Nu esti o cauza pierduta, pe vremea bunicilor nostri se gandea asa, nu in 2021.

Bafta