| Pinky_1411 a întrebat:

Credeti ca traitul impreuna cu partenerul e un avantaj sau dezavantaj? Tinand cont ca relatia e la inceput, deci nu a trecut inca nici de 1 an!

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde de situatia financiara.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Depinde de cuplu.
Eu m-am mutat cu prietena mea când aveam mai puţin de un an.
Iaca între timp a trecut un an şi ceva de când locuim împreună şi lucrurile merg foarte bine.
Singurul incovenient, pentru unii, este adaptarea la tabieturile celuilalt. Din fericire cu prietena mea n-a fost problemă de asta însă unele cupluri au această problemă pentru că deşi se iubesc, la nivel de viaţă privată sunt foarte diferiţi uneori iar asta poate crea tensiuni.

În plus, contează şi partea financiară. Chiar destul de mult.
Însă, dacă vă puteţi permite, n-aveţi ce pierde încercând.

Salut.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Depinde de la cuplu la cuplu. Daca cei doi au deja experienta similara pot face pasul si mult mai repede de un an. Sunt altii care dupa 10 ani nu s-au mutat impreuna, altii s-au casatorit dupa cateva zile. O intrebare relevanta: banii la comun? si sunt gestionati mai bine impreuna? Ca daca e vorba de un cuplu care se vrea de viitor se va ajunge la asta, si un exemplu bun e cum se descurca in excursii. Intr-un final, daca cei doi nu ajung sa imparta totul... unul va pleca.

| Lora a răspuns:

Eu am 5 ani cu el si un an de cand stam impreuna, e bine pentru mine

| CandyES a răspuns:

Depiinde de cat de mult va doriti asta si cat de mult va iubiti happy. Dar nu, nu mi se pare un dezavantajwinking nu prea are de ce pentru ca asa il ai aproape de tine si il poti supraveghea happy.