| AnonimFaraPereche a întrebat:

Credeti ca un barbat isi poate iubi mai mult amanta decat sotia? O relatie extraconjugala sa fie mai productiva sentimental decat casnicia?

16 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In mod normal o amanta iti satisface fanteziile sexuale pe care nu le faci cu sotia. Mai rar se poate ajunge la sentimente cu o amanta.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Desigur. omul NU este proiectat sa fie monogam

| corbulalbrosu a răspuns:

DA. In majoritatea cazurilor.

| mihai69 a răspuns:

În mod normal, un om poate iubi mai multe femei. Simultan sau pe rând.
În Utah n-ar fi o problemă, în Vaslui - da.

| Freya1 a răspuns:

Daca ti-ai iubi partenerul de acasa 100% nu ai avea ce sa cauti la amant/amanta deci clar ca ceva acolo nu e bine. Daca ai o relatie de lunga durata vei simti siguranta mai mare acasa dar asta nu inseamna ca iti este si mai bine sufleteste acolo.

| sofisis a răspuns:

Avand in vedere ca in 90% din cazuri, odata disparuta din peisaj sotia, relatia dintre barbat si amanta nu dureaza, tind sa cred ca e vorba doar de ideea de dragoste interzisa, de ideea de pericol, de senzatii intense care se confunda cu iubirea.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Da se poate ca ce nu primeste acasa ii da amanta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, fiindcă persoanele respective sunt independente și se ascund, de acolo și simțul de libertate și simțul de incertitudine, o combinație... acidulată.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu neaparat iubi mai mult, dar ma gândesc ca s-ar simti mai ok cu amanta, la sotie ii mai trebuie atentie, il mai bate la cap, icep certiturile, sotia incepe sa il controleze etc. iar singura scapare e in bratele amantei deoarece se simte sufocat de sotie, dar asta nu e vina lui este a ei deoarece nu stie sã taca din gurã doar sa facã sex si sa asculte de el, ea fiind mai masculinã si in control in loc sa-l lase pe el.

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

"dar asta nu e vina lui este a ei deoarece nu stie sã taca din gurã doar sa facã sex si sa asculte de el" - ce ma?

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

Ai luat ce am zis mult prea in serios, sa-ti dau un exemplu. Sa zicem ca eu m-am adresat tie cu apelativul "mã", iar tu imediat te-ai enervat si ai zis "tu nu vorbesti "mã" cu mine!". Asta e doar putin, o datã ce sotul, iubitul se vede mai mult de o datã pe saptãmânã si vorbesc constant, crizele dramei se maresc din ce in ce mai mult. Si cuvintele tandre feminine care atrag sotul sa minimizeazã, iar atunci mai rãmâne o singurã scãpare AMANTA.
am raspuns si la comentariul tau Cu 90% din cazuri, da 90% din soti sunt obositi de niste crizate, asa ca vor sã scape.

| Superior a răspuns (pentru sofisis):

Overton are dreptate... femeile incep sa se creada prea superioare. Femeile trebuie sa ofere sex, intelegere si ascultare in timp ce barbatul le ofera pe langa aceleasi lucruri protectie. Astazi intr-un cuplu normal sotia incearca sa acapereze 90% din controlul familiei, de aia certuri...

| Jonas94 a răspuns (pentru Superior):

Eu cred că de fapt este rutină, plictiseală și doi oameni care s-au iubit în trecut, dar care nu se mai suportă.

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar ...de obicei sa stii ca un om nu devine altul dupa casatorie. Adica daca era crizata, asa a luat-o. Eu una sunt fix la fel cum eram inainte. Si al meu la fel. Ne stiam de dinainte defectele si calitatile. Asa ca nu e o scuza din punctul meu de vedere.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

Nu te cunosc... sã spun asta, dar de obicei intervin certurile si atunci trebuie oferit putin spatiu, nu stiu cum functioneazã la tine ca femeie casatoritã, dar din cate am observat nu am cum sa impac pe una, doar faci mai rãu, mai bine o las pe ea sa revinã. Pânã atunci e bine cu alta, sau macar pretind ca existã una laughing sau mai multe, o datã ce isi dau seama majoritatea ca sunt singurele admiratoare plecã...