| Gabonne1982 a întrebat:

Credeti ca unui sinucigas i se face o nedreptate prin faptul ca nu este introdus in biserica, desi si-a curmat propria viata si nu pe a altcuiva? ...pe cand un criminal in serie care a luat mai multe vieti, beneficiaza de introducerea in biserica.Normal sau anormal? Pareri!

Răspuns Câştigător
| Roberto a răspuns:

Un criminal nu este introdus in biserica pentru a incalcat vadit Decalogul.Nici sinugicasul nu este introdus in biserica pentru ca(vorbind din punct de vedere religios) nu poti sa iti iei viata stiind ca ai primit-o de la Dumnezeu iei ceva ce nu este al tau de drept.

1 răspuns:
| ramona30 a răspuns:

Pai nedreptatit este orice om care este dus in biserica. Adica omul si-a trait viata de ce sa il ingropi intr-o minicuna, minciuna fiind religia. Nu mai poti crede in mileniul trei in fantome de-astea gen d-zeu, allah, isus, mos craciun. Daca vrei ca un om sa traiasca si dupa moarte trebuie sa-l pastrezi viu in memoria ta.