Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Voi ce credeti, intr-o relatie conteaza varsta?

Răspuns Câştigător
| ywar a răspuns:

Eh, acu' sa va vad! Buna intrebarea asta! Eu spun ca nu ar trebui sa conteze daca oamenii se iubesc ca doi apucati! Dar mai gasiti voi oameni care sa daruiasca dezinteresant? si sa traiasca o iubire curata? tare-s curios!

| Arkhasas a răspuns (pentru ywar):

Trebuie să fii ipocrit să spui asta.
Deci dacă o fată de 13 ani cu unu de 21 se iubesc, nu contează, nu?
Uite eu sunt de părere că vârsta contează foarte mult, şi aceeaşi părere o au toţi oamenii realişti.

| ywar a răspuns (pentru Arkhasas):

Trebuia sa spun ca e la categoria 18+
Comand un camion de cenusa - apoi mi-l pun in cap! promit!

| Arkhasas a răspuns (pentru ywar):

Degeaba e categoria 18+ dacă pe site-ul ăsta media vârstei este 13 ani. 70% din persoanele care accesează această categorie nu depăşesc vârsta de 18 ani.

| devilmilan a răspuns (pentru Arkhasas):

Perfect de acord cu tine... E cam pedofilie asta plus ca e urat, chiar si + 18 zic eu ca daca barbatul are mai mult de 10 ani tot nu le-ar sta bine.

27 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cât timp cel puţin unul dintre cei doi este minor, da, vârsta contează (mai bine zis "diferenţa de vârstă"). Iar din moment ce amândoi sunt majori, vârsta îşi pierde din relevanţă.

| irina20 a răspuns:

Daca e vorba de dragoste da, conteaza.Cat de mult l-ai iubi pe celalat,te vei lovi de ziduri mai mereu.Voe exista momente cand el v-a vrea sa citeasca linistit langa iubita lui, sau sa doarma sau pur si simplu sa stea in schimb ea avand alta varsta va dori sa citeasca coolgirl, sa stea pe facebook, sau sa mearga in diferite cluburi.O sa fie mereu unul nefericit in astfel de momente si in timp se va uita dragostea.
Daca ar fi vorba doar de sex, cred ca ar functiona pana la adanci batraneti.

| DeeaMarry a răspuns:

Eu cred ca ceea ce conteaza e gradul de maturitate al partenerilor si ce isi doresc de la relatia respectiva. Daca diferenta de varsta este mare, e foarte probabil ca cel mai mic sa fie mai "nocopt" la minte si sa aiba alte prioritati.

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Daca ea are 17 ani si 30 da e absurd

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu, contează compatibilitatea dintre doi oameni de sex opus, afinitătile si obiectivele comune dintre ei.

| GabiArian22 a răspuns:

Nu neaparat ca ar conta varsta cand 2 oameni se iubesc ce mai conteaza, dar totusi sunt de parare ca o diferenta mai mare de -/+ 10 ani sa nu fie

| Raptorz a răspuns:

Nu conteaza varsta adica orice batran milionar se poate insura cu o fata de 18 ani... nimic ciudat...

Răspuns utilizator avertizat
| unarab40 a răspuns:

Eu s batran si am o fata de 18,,, ne iubim f mult,,, nu conteaza varsta deloc

| Adusca a răspuns:

Nu contează! Cât e chimie între cei doi.
Problema e ca să nu sufere nimeni.

| Adusca a răspuns:

Iubirea conteaza

| Adusca a răspuns:

Dar totusi si varsta

| Oana92 a răspuns:

Depine...eu cred ca o diferenta de varsta la maxim 10 ani e acceptabila. Dar depinde daca varstele celor doi sunt de 12-22 de ani sau de 22-32 de ani, diferenta e enorma! Si cred ca o diferenta de 20, 30 de ani deja e prea mult, dar fiecare e liber sa faca cum simte!

| AℓℓeAℓℓexa a răspuns:

Nu prea conteaza, dar totusi trebuie sa fie multa grija, rabdare si dragoste in aceste relatii.

| Yhugato a răspuns:

Nu conteaza, dragostea exista oriundewinking Eu am 14 ani iar iubita mea are 14 ani jumatate si tot ne iubim si tinem mult unul la celalalt.
bft

| Pufoseniiee a răspuns:

Buna. Daca iubesti pe cineva mult de tot. nu conteaza varsta. poti avea si 13 ani. iar baiatul sa aiba 18. daca tii mult si iubesti persoana respectiva, nu mai tii cont de varsta!

| CGF31 a răspuns:

Daca exista comunicare, respect si iubire nu cred ca ar conta foarte mult varsta.

| danadanuzza a răspuns:

Nu

| AnnieJ a răspuns:

Da, pentru ca daca ai 15 ani nu poti fi intr-o relatie cu unu de seama cu taica-tu sau maica-ta.

| zumze a răspuns:

Intro relatie nu conteaza varsta.Conteaza ca sentimentul sa fie reciproc.Sa existe incredere si iubire happy

| angi9 a răspuns:

Nu!
Normal ca nu!
Daca se iubesc nu conteaza exemplu (o fata de 23 de ani si un baiat de 36 de ani doi cunoscuti de ai mei ).

| bublix a răspuns:

Nu conteaza varsta, conteaza intelegerea, degeaba ai unu de seama cu tine care nu te iubeste.in dragoste nu conteaza varsta.

| xAle9ale a răspuns:

Sincer. toti zic ca nu conteaza varsta. Da`, vreunul din voi daca aveti intre 15-20 ani ati sta cu cineva intre 30-40 de ani? [in cazul in care nu v-ar interesa banii acestuia/acesteia]. De ce ati face asta cand puteti gasi pe cineva de varsta voastra care are timp numai pentru tine si te poti distra si merge peste tot cu el/ea. Dar in caz ca te indragostesti de o persoana asa de in varsta si esti sigur ca o iubesti pentru persoana sa, atunci de ce nu?! N-ai nimic de pierdut happy.