| Chrisz a întrebat:

Credeti in dragoste la prima vedere? Ati trait asa ceva? Daca da, spuneti'va povestea pe scurt, cum a fost, ce ati simtit...Multa lume nu crede in asa ceva, spunand ca e o prostie!

Răspuns Câştigător
| ColaCola a răspuns:

Din punctul meu de vedere DA, este o prostie.Am aceasta parere deoarece a iubi inseamna a respecta, a ajuta.Nu ai cum sa iubesti ci doar sa simpatizezi ori sa iti placa ceea ce vezi. Iubirea vine pe parcurs.
La mine a fost ceva de genul.El m-a vazut si i-a placut pe loc de mine insa eu mai greu. Dupa 6 zile am zis sa ii dau o sansa, iar apoi am inceput abia sa il plac si acum intr-un final sa il iubesc. Avem un an si 5 luni amandoi iar la inceput povestea noastra nu parea deloc serioasa.

4 răspunsuri:
| rino90 a răspuns:

1. prietene... esti mai inchis ca noaptea.
2. u confuzi dragostea cu atractia la prima vedere
3. dragostea la prima vedere e un fel romantic de a-ti continua povestea de dragoste
4. a fi indragostit nu are limite in termen.
5. in a fi indragostit, o sa ai instinctul de a face orice nebunie numai ca sa il protejezi sau sa il satisfaci pe celalalt si mult mai mult

| aney a răspuns:

Nu exista. E doar o imensa pasiune la prima vedere. O imensa pasiune. Abia il cunosti mai bine, si te si calmezi un pic cu pasiunea. Daca nu te scarbesti de tot.
Poate sunt mai valabile iubirile ce nasc incet-incet.
Ce evolueaza. E ca si cum ai urca in varf. E mult mai satisfacator.
Tot ce porneste din varf, are tendintza sa coboare.
Tot ce porneste de jos, are tendintza de a urca in sus.

| adryanvassy a răspuns:

Eu chiar acum am intalnito, crede-ma mi se imoaie genunchi chind o vad, am facut pasul doar dupa 2 luni (o invitatie la cafea ) si acum sunt tot cu ea dar e diferita de restul fetelor o saptamana e ca si cum ai cunoasteo de cateva luni.

| DoarUnSimpluOm a răspuns:

Eu una sincer nu cred in DRAGOSTE la prima vederechatterbox. Poti sa simti ceva emotii pentru acea persoana dar nu este DRAGOSTE sau IUBIRE.Iti poti da seama daca iubesti o persoana doar dupa ce il/o cunosti cu adevarat si vezi ce fel de om este big grin