| anonim_4396 a întrebat:

Credeti in dragostea pe net? Ati trait asa ceva?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde la ce te referi. Este posibil sa te indragostesti vorbind pe net, schimb de poze, vizionari prin web.
Am trait si aceste sentimente care inainte sa ajungi sa te indragostesti, credea-i ca nu sunt posibile in nici un fel, si pana sa iti dai seama cat de mult iubesti persoana respectiva, totul se termina lasand o gaura mare in suflet...
Dragostea poate fi minunata sau dureroasa in orice forma s-ar materializa (pe ne, la distanta, sau dragoste propriu-zisa)

12 răspunsuri:
| Pho3nix a răspuns:

Depinde. Daca acele persoane sunt mai mari si au posibilitatea sa se intalneasca mai des, este posibil sa iasa ceva frumos.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Îţi faci o anumita imagine despre persoana respectivă şi ajungi să te îndrăgosteşti de imaginea care ţi'ai creat'o despre el/ea. Dar realitatea te poate dezamăgi enorm, să îţi dai seama că nu e deloc cum ţi'ai imaginat. Dar sunt şanse şi să reziste cuplurile de genul.

| dydy22 a răspuns:

Da eu cred, am cunoscut o fata pe net, am stat impreuna 1 si jumatate, dar cand dragostea de mama este mai mare nu ai ce face

| Linna a răspuns:

Da, am trait. mi-a placut de un baiat de pe hi5 enorm de muult.ne-am intanlit intr-o zi.si am inceput sa ma indragostesc.

| tuska a răspuns:

Am trait si eu, Da, exista, dar nu i permanenta, nu i trainica, la prima adiere de vant, cade. asa ca mare grija

| ZeroBarat1 a răspuns:

Unele minciuni, alte chiar bune

| ForteGames a răspuns:

Da cred in dragostea pe net. sotia mea asa am cunoscut-o!winking BFT

| Raven a răspuns:

N-am trait asa ceva si cred ca mi s-ar parea greu de crezut ca exista cu adevarat daca n-as avea o prietena care si-a cunoscut sotul pe net, au vorbit un timp, apoi s-au intalnit, s-au placut, s-au luat, sunt fericiti...happy end!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, a fost prima mea dragoste si s-a terminat rau.De atunci nu mai cred, nu merita. Dragostea e inselatoare...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna.pe net poti gasi fel si fel de persoane.intr-adevar multe pers isi gasesc dragostea pe net.de ex eu:anul trecut am cunoscut o pers pe un site, am vb timp de o jum de an pe net si apoi ne-am intalnit. pot sa spun ca a fost dragoste intre noi.de atunci suntem nedespartiti, cu toate ca ne desp 200 km si ne este greu la amandoi. dar mai e putin si dupa ce dau bac-ul ma mut la el si abia astept.deci dragoste pe net exista

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred in dragoste pe net.Fiecare poate sa se dea drept altcineva si sa minta la greu.Am avut o prietena care a cunoscut pe cineva pe net, dar nu au fost prea mult timp impreuna!

| Haidepaaaaaaaaaa a răspuns:

Sincer, da eu cred love struck
Doar ca suferi, daca e departe. straight face