| IceCream11 a întrebat:

Ce credeti ca e dragostea?

3 răspunsuri:
| ghiCIne a răspuns:

Dragostea. e ce nu te astepti sa ti se intample, vine pe nepregatite si-ti da viata peste cap. Crezi ca datorita ei poti trece peste orice obstacol atat vreme cat persoana iubita iti e alaturi.
Iti da putere, ambitie si momente unice.
Multi cred ca exista doar o singura mare dragoste, sau ca prima nu se uita niciodata. Intalnim multe persoane in viata noastra, dar numai una isi lasa adanc amintirea in inima noastra.
Dragostea incepe cu o privire, un zambet, o mangaiere, cu o prietenie, cu timpul si sprijinul pe care ti-l ofera cineva.
Dragostea nu are o singura definitie, de aceea pentru fiecare om, ea este o intamplare unica, ea avand mai multe interpretari.happy

| MaDeclarFan a răspuns:

Dragostea e un sentimant pe care unii,poate, nu au ocazia sa-l simta decat odata in viata,de aceea cand iubesti trebuie sa faci tot posibilul sa-ti traiesti iubirea, dar nu sa te injosesti pentru acel cineva. Daca o pers te iubeste, te respecta si nu vrea sa te injoseasca.

| Bibbi1507 a răspuns:

Dragostea este cel mai frumos sentiment. Ea apare cand o fata si un baiat sunt atrasi unul de celalalt, iar cand apare, trebuie sa ii facem loc. Dragostea ne ajuta sa trecem peste unele probleme datorita celui de langa noi care ne incurajeaza chiar si daca va stii ca nu va iesi bine.
Cand dragostea isi face loc, nu mai conteaza varsta si inaltimea. Tot ce conteaza este ca cei doi sunt atrasi unul de celalalt.
Uneori, dragostea poate fi scurta. Dar alteori poate fi lunga.
Cei 2 se mai cearta din cand in cand dar asta nu e nimic pentru ca tin unul la altul si se iarta reciproc.

FUNDA?:d