| Criiss16 a întrebat:

Credeti in dragostea virtuala?straight face

Răspuns Câştigător
| galileo a răspuns:

Ceau. Nu cred in drogoste virtuala. Dragostea pe internet ar putea fii inceputul unei relatii. Cunosc pe cineva care si-a cunoscut sotia pe internet, iar dupa cateva luni s-au casatorit, iar acum au un copilas frumosbatting eyelashes. Dragostea este peste tot in jurul nostru, dar nu o putem duce la extrem lasand-o sa se manifeste doar pe internet. Take Care.

19 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Nu! cred in cea palpabila!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Tot ce e virtual nu poate fi real.

assiris
| assiris a răspuns:

Da, este ca a mirosi un trandafir din plastic cu masca de gaze pe faţă. Nu simti nimic, poate in cel mai bun caz, vezi. Dar nu stii cum miroase si te poti insela.

eileen
| eileen a răspuns:

Daca este mentinuta doar la nivel virtual, unde nu poti vedea gesturile celuilalt, nu. Si apoi, nu cunosti un om o viata intreaga alaturi de el, darmite pc-pc.

| LoryM22 a răspuns:

L-am cunoscut pe iubitul meu pe internet, suntem de 2 ani imreuna, ne-am mutat intr-un apartament, suntem feiciti, asteptam sa terminam facultatile, sa ne casatotim si apoi sa facem un bebe ca ne dorim o fata mult.Parintii lui ne sprijisa si ai mei la fel.

| andreutz a răspuns:

La intrebarea asta ar trebui sa iti raspunda un "peste"..astia stiu cel mai bine daca au "succes" toate manevrele lor virtuale de manipulare laughing

| cribus a răspuns:

Sincer nu!

| cristi a răspuns:

Virtual ar putea sa fie inceputul dar nu poate exista dragoste daca nu il vezi pe celalalt in realitate si nu intrii in contact cu el

| selef a răspuns:

Tu crezi in masturbare?

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

Da, dar nu euhee hee.pseudonimul meu laughing

Cred ca pers singure cred cu tarie in asa ceva...eu nu! persoanele normale nu.

| joy a răspuns:

Nuuu

| loredanarotariu a răspuns:

Da

| gabrielutzu a răspuns:

Nu exista dragoste virtuala, exista doar iluzii virtuale asa cum exista si iluzii reale, palpabile pe care le simti peste tot in jurul tau, si pe care o vezi ca fiind dragoste.

| LittleZyzy a răspuns:

Nu.

| maitreyi a răspuns:

Toata lumea zice iluzie la dragostea virtuala dar...viata asta insasi este o iluzie ...cateodata dragostea pe cale virtuala este mai adevarata ca cea ''palpabila'', cea din realitate
dragostea ia nastere oriunde, chiar si in mijlocul unei furtuni... dragostea... dragostea, cine zice ca nu exista nu stie ce e iubirea

| Florinna a răspuns:

Da.

RaduCiocan
| RaduCiocan a răspuns:

Depinde cum se finalizeaza. Daca ramane doar la nivel virtual nu difera foarte mult de o fantezie, poate doar din punctul de vedere al interactiunii virtuale. La o simple fantezie trebuie sa fii doar tu foarte creativ sau sa halucinezi prea mult tongue. Daca se finalizeaza intr-o relatie in care exista contact fizic, in care persoanele relationeaza face-to-face atunci poate fi ok.
Studiile arata ca sunt multe relatii stabile in care persoanele s-au cunoscut virtual.

| jamesbond a răspuns:

Dap la fel ca in Jack Daniels fara alcool

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da eu cred in dragoaste virtuala