| anonim_4396 a întrebat:

Credeti in relatii de la distanta? eu nu pot, trebuie s-o am langa mine, s-o simt, s-o tachinez laughing chiar imi place o tipa din alt oras si tare mi-e ciuda ca nu-i din oras cu mine dar ce pot sa-i fac am decis sa nu o scot niciodata la vreo intalnire, desi e destul de dureros. Credeti ca relatiile la distanta pot merge? argumentati happy

Răspuns Câştigător
| PrecioussGirl a răspuns:

Depinde de tine, de ea, de varsta voastra, de cat de departe sunteti, etc.
Dar cel mai bine e sa fie cat mai aproape de tine ca sa zic asa pentru ca numai asa o poti cunoaste mai bine. Am intalnit si relatii la distanta care functionau, dar sunt rare astfel de cazuri. Si pentru astfel de relatii faci sacrifii, destul de multe pentru ca la un moment dat daca vrei sa ramai cu ea trebuie sa va mutati impreuna si bineinteles putini ajung aici. Ca sa ajungi sa faci pasul asta trec ani de zile petrecuti la distanta si vazadu-va doar odata la nu stiu cate luni/saptamani. Si e cam dureros, nu stiu cat de mult se merita.

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu, trebuie sa o pupi pe ea, nu monitorul. Daca acuma pupi monitorul, la 40 de ani ce vei mai pupa?

| sofisis a răspuns:

Relatiile care se desfasoara strict la distanta, nu.
Cele care incep la distanta dar dupa o perioada se apropie, da, au sansa de reusita.
Argumente pentru ce? Pro? Sincer nu am altul decat ca e fun si te tine in alerta. Restul, sunt contra si sunt prea multe.

Răspuns utilizator avertizat
| Mussette a răspuns:

La mine nu a tinut la distanta.
Degeaba vorbesti daca nu te vezi. big grin

| Sfatosul2012 a răspuns:

Nu pot merge eu am avut astfel de raletii si ne vedeam doar o data pe luna in weekend; bine vb la telefon si ne scriam scrisori; dar ochii care nu se vad se uita; si dupa un timp cu toate ca tineam foarte mult la persoana aia am inceput sa ma uit dupa altele si uite asa maine asa mi-am facut o prietena in acelasi oras cu care sa ies in oras, careia sa am ce sa i spun; am regretat ca nu am mers mai departe ca nu am putut sa fiu cu dansa dar alegerea a fost atunci la varsta adolescentei simpla: sex/no sex.

| Me01 a răspuns:

Buna. Da eu cred in relațiile la distanță dar după un timp trebuie sa va vedeți din ce in ce mai mult si daca va înțelege-ti sa stati împreuna. Trebuie sa ai multă încredere in ea ca sa meargă o relație la distanță, sa vorbiti in fiecare zi, depinde si de vârsta pe care o aveți.

| alexandrafocus a răspuns:

Pai eu acum locuiesc in Germania, si sunt impreuna cu un baiat de 2 ani ( el e in Romania ), cu toate ca ne vedem de 2, 3 ori pe an, si ne merge foarte bine.Voi ca locuiti in alt oras, poate va puteti intalni de 2, 3 ori pe luna de ex.

| diana5 a răspuns:

O relație la distanță poate ține, numai dacă X și Y se iubesc, numai daca X și Y sunt suficient de puternici încât să reziste geloziei, durerii sufletești care îi stăpânește când realizează că nu se pot ține în brațe, că nu se pot săruta, că x nu e, sau y nu e acolo, când celălalt are nevoie disperată. Da știu, sună dureros, însă o relație la distanță poate avea și beneficii. Conversații interminabile, cadouri surpriză, vizite care vrem să nu se mai termine, Comunicare. Eu sunt din 24 iulie cu cineva și apreciez fiecare clipă în care vorbim. Nu e din România, însă iubirea nu are limite. Sper că te-am ajutat.