| ////////////// a întrebat:

Credeti indragoste la prima vedere, daca da comentati...

18 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Cred in dragoste la prima vedere insa nu este nici simpla atractie fizica nici iubire adevarata. Adevarul este undeva la mijloc. De fapt e mai mult o iluzie. Vezi pe cineva care arata bine si apoi pe baza acestui lucru accentuezi toate celelalte calitati incepand sa crezi ca ai intalnit iubirea vietii tale. Este folositoare intr-un fel pentru ca impinge la spate pe cei mai putin curajosi. Chiar daca este mai mult o iluzie totusi este ceva real intr-o anumita privinta. Tu chiar simti ca iubesti atunci. A te indragosti la prima vedere nu inseamna a vedea pe cineva pe strada ci a vedea pe cineva si a si conversa cu el incercand sa intelegi felul lui de a fi. De cele mai multe ori avand in vedere ca nu am avut mult noroc ne agatam prin sentimente gratuite, exprimate prea repede. Din pacate de cele mai multe ori se ajunge la dezamagire. Asta pentru ca noi crestem in intensitate orice calitate a partenerului o perioada insa dupa un timp ne trezim la realitate si totusi nu ramanem asa ci vedem fiecare defept al partenerului o crima. E de preferat o relatie normala. E foarte frumoasa o astfel de iubire insa doar daca ambii parteneri simt la fel. Atunci poti spune ca traiesti o poveste de dragoste unica, de poveste. Daca unul din parteneri e indiferent chiar si un pic celalalt va vedea crimele foarte repede si chiar daca partenerul este extraordinar il va refuza.

| gigiro a răspuns:

Dragoste la prima vedere, cine-ar fi crezut/ Sa iubesti cu atata putere ca la inceput/. Eu cred ca exista si va rog sa nu-mi furati iluzia! Cunosc o foarte frumoasa poveste adevarata de iubire la prma vedere. Eu insa-mi am fost indragostita, povestea atinut 2 ani si din pacate s-a terminat dintr-un motiv bizar bazat pe gelozie. eu nu acceptam faptul ca era marinar.

nony
| nony a răspuns:

NU cred, dar cred in sex la prima vedere.Stai,sexul nu se face anterior dragostei? Ba da, unde e dilema? Am facut sex la prima vedere si nu era o curvá. Dar n-am iubit-o, nu m-a iubit. A fost doar o atractie puternica ¨la prima vedere¨.
Dragostea implica mult mai multe simturi decat o privire.Sa fii un pic irational sa crezi ca te poti indragosti de cineva fara sa ai habar cum se comporta in viata de zi cu zi.
@anad, te hotarasti? ¨Da, exista¨...¨Poate fi doar un foc de paie¨

| CevaNormal a răspuns:

Hmmmm nu cumva ai intrebat anterior pentru ca te-ai indragostit de la prima vedere? happy, aha, a aparut un alt barbat in viata ta, si nustii ce sa faci cu el? esti intr-o dilema, intre doua focare si nustii ce sa faci? mda buna situatie, vezi si tu decizia iti apartine, numai ca vezi sa nu distrugi sperantele altuiawinking

| Hombre a răspuns:

Atractie fizica in exces fara atasament sufletesc.Trece ca si cum a venit.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Dragoste la prima vedere nu numai ca exista, dar e frumoasa, ametitoare, e o atractie care in functie de situatie se poate transforma in dragoste si de ce nu casatorie.

| ÅñdRa a răspuns:

Da, si chiar mi se intamplat si am trait o minunata poveste de dragoste care a durat doi anilove struck

| anad a răspuns:

Da, exista si incepe cu o atractie fizica irezistibila, cu o dorinta aproape irationala de a fi cu persoana respectiva.Nu exista nici o bariera si nu tii seama de parerea celor din jur.Nu mai judeci logic, te lasi dus de val fara a tine seama de consecinte. Poate fi doar un foc de paie sau se poate transforma in dragoste pe viata.

| Seline a răspuns:

Nu.Nu cred ca poti iubi persoana pe care ai vazut-o fara sa o cunosti, cred in schimb in atractie, chimie, etc.

| Atotstiutorul a răspuns:

Da, vrei sa mai trec o data prin fata ta? rolling on the floor

| Alice_6278 a răspuns:

NU prea cared indragoste la prima vedere deoarece ea este mereu inshelatoare.parerea mea. tu carezi?

| miauu a răspuns:

Da cred
asa m-am indragostit eu si am o rel
de 8 luni
cand l-am vazut avam iubit de un an si etc...si l-am lasat pe ala pentru :X:X actualu:X
tu crezi?

| Doa'Do a răspuns:

Nu cred, deoarece dupa ce cunosti persoana mai bine, ar putea fi cel mai mare cosmar al tauhappy.

| Iubesc Limonada a răspuns:

Dragostea la prima vedere nu exista, doar atractia fizica. Daca te indragostesti de cineva se presupune ca il iubesti si pentru cum este, valoarea morala, nu doar pentru cum arata. La prima vedere, prima intalnire tu nu ai cum sa stii cum se comporta acea persoana, ce gesturi, obiceiuri sau maniere are; asa ca nu cred in dragostea la prima vedere deoarece nu existahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da
eu m-am indragostit la prima vedere love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista dragoste la prima vedere, doar atractie fizica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este doar o senzatie de atasare dragostea la prima vedere

| livisor27 a răspuns:

Da, chiar mie mi s-a intamplat.Era in seara de dragobete cu 3 ani in urma.