| AntoniaOrman a întrebat:

Crush-ul meu si-a facut prietena... Iar eu nu stiu cum sa fac sa il uit, am fost prieteni foarte mult timp si incepusem sa il plac si chiar credeam ca ar putea fi ceva... Mereu ma gandesc la el si ma intristez. Sfaturi, ceva?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din fraza d emai sus nu am inteles nimic.
Vorbesti de un "crush" care te-a parasit, cu care ai fost mult timp impreuna si CREDEAI ca-l placi si ca ar fi iesit ceva.
Sincer, nimic din ce scrii mai sus, nimic nu face sens, ai fost sau nu pretena cu el, sau este doar o poveste imaginara?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Pentru ca nu stii ce inseamna 'crush' si ce sensuri are cuvantul 'prieten'.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Uff, habar nu ai la ce ma refer, nu la cuvantul crush me referam, dar nu te baga daca esti copil mic!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Poate eram copil mic acum 4 ani cand mi-am facut contul.
Ha ha! Acum vad la ce categorie e pusa intrebarea asta big grin
Mi-a aparut la notificari si nici nu m-am uitat la ce categorie e. Prima data cand raspund la D&S.
Hai ca iti traduc eu intrebarea. Ei ii placea de baiatul ala, dar el nici nu stia chestia asta. Erau prieteni 'normali', nu e ca si cum ar fi avut o relatie impreuna.

| seth2016 a răspuns:

Buna AntoniaOrman,

Bucura-te de libertatea pe care o ai acum si ocupa-te de tine. Rasfata-te.

Viseaza cu ochii deschisi la viitorul tau. Asta iti va alimenta speranta si optimismul.

Fa miscare. Se elibereaza tot felul de hormoni care te ajuta sa depasesti situatia.

Seara, inainte de culcare, gandeste-te la ce ti s-a intamplat bun in timpul zilei sau la ce te-a facut sa te simti bine.
Gandeste-te cum sa faci a doua zi lumea mai buna.
Poti sa-ti faci si un jurnal.

Succes!