| Elena_5037 a întrebat:

Am o mare problema. Am o luna si ceva de cand m-am despartit de iubitul meu. In primele 2 saptmani nu am vorbit deloc, dar apoi am inceput sa vorbim iar, doar ca prieteni. Ca de fiecare data, a trebuit sa ne certam si iar am luat o pauza. Saptamana trecuta, spre mirarea mea, m-a sunat si am vorbit. A recunoscut ca i s-a facut dor de mine. Am mai vorbit pana cand ne-am certat mai tare si i-am trimis un mesaj foarte urat..mda..stiu ca am gresit, oricum, nu am cum sa dau timpul inapoi..intrebare mea este: Ce sa fac sa-l uit? Inca il iubesc...dar sincer nu cred ca mai avem vreo sansa.

4 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Bunahappydin ce am citit se pare ca nici el nu te-a uitat daca spui ca te-a mai cautat, te-a mai sunat, ti-a dat mesaj, inseamna ca inca ii pasa de tine si nu este indiferent despartirii voastre.
Daca spui ca i-ai dat un mesaj in care i-ai vorbit urat incearca sa ii mai trimiti un mesaj, s-au sa il suni si sa iti ceri scuze pentru ce s-a intamplat atunci.Ii poti spune ca nu ai vrut sa spui acele cuvinte si ca nu ti-ai dat seama dar iti pare rau. Daca mai tine la tine cu siguranta va reusi sa treaca peste acel mesaj care i l-ai trimis.
Daca spui ca inca il iubesti atunci ai putea incerca sa lupti pentru el.Sa mai vorbiti prin mesaje, la telefon, sa va apropiati mai mult. Daca si el tine la tine cu siguranta va mai da o sansa relatiei voastre.
Baftahappy

| Bilutzaaa a răspuns:

Incearca sa gasesti un alt baiat, atunci poate o sa fie mai usor sa il uiti, stiu ca nu va fi usor sa faci asta dar incearca.big grin

| herovenco a răspuns:

Depinde cine a gresit cel mai mult in relatie.cel mai bine e sa nu mai ei legatura absolut cu el daca vrei sa-l uiti ca altfel daca tiar da si un beep pe tel iarasi iti amintesti de el si de clipele trecute impreuna.stiu ca e dureros sa treci printr-o despartire casi am patit-o si eu recent. dupa 4 ani de relatie m-a lasat si ..stiu cum e.

| Elena_5037 explică (pentru herovenco):

Au..imi pare rau. oricum relaia noastra nu a tinut decat 4 luni. Oircum, a insemnat foarte mult epntru mine. Faza e ca amandoi am gresit..si na..eu i-am zis sa nu ma mai caute si ca nu o sa mai auda niciodata de mine. Treaba e ca imi pare rau ca am facut asta. Stiu ca timpul nu-l pot da inapoi.