anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Cum a inceput scoala, in clasa a inceput sa vina fratele unui coleg. Despre acest baiat aveam o amintire cat se poate de vaga, deoarece il mai vazusem in urma cu vreo trei-patru ani, la o petrecere aniversara. Stiu doar ca atunci mi se parea hidos. Acum insa, este foarte dragut si destul de inalt. O colega s-a sarutat cu colegul meu pentru ca el "sa-i faca lipeala" cu fratele sau. "Lipeala" a mers ca pe roate. Peste cateva zile insa, am realizat ca simteam ceva ciudat. Mi-am zis : "O, nu! Nu vreau sa-mi placa tocmai de el! De ce ii aleg mereu pe cei mai nepotriviti baieti?"
Cateva zile am mai rezistat acestui sentiment care incepuse sa se mai estompeze, dar astazi l-am vazut iar. Pare mai rece cu prietena sa. Desigur, eu nu mizez pe asa ceva, si, desi recunosc ca a ajuns sa imi placa, nu stiu ce sa fac. Colega mea a facut niste lucruri foarte dragute pentru mine, si ma tem sa nu fie doar un capriciu. Imi este frica sa nu se afle, dar toticolegii si-au dat seama ca ma port ciudat. Daca vor descoperi si cauza, sunt pierduta. Ce ma sfatuiti sa fac?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa te indragostesti de altcineva, sau daca ea nu tine la el, vorbeste cu ea si spune-i ce simti pentru el, poate iti lasa cale libera