| aaaalinaaaa a întrebat:

Buna am si eu o mica problema...
am o relatie de 1 an si 1 luna... la inceput totul merge super dar. la urma incepuse sa nu mai mearga asa bine...
dupa o perioada de timp totul a revenit la normal si iubitul meu este foarte iubitor grijuliu etc... dar. de cateva zile il simt cam rece sad
puteti sa ma sfatuiti si pe mine?

3 răspunsuri:
| Alessia_Alexandra_1992 a răspuns:

Si eu am o relatie tot de 1 an si o luna si la mine totul e perfect. Acum depinde de ceea ce faceti voi in timpul liber, eu as recomda sa mergeti undeva numai voi doi, sa vorbiti, sa clarificati problemele. Nu ar trebui sa-ti fie frica sa-l intrebi ce nu-i place la tine sau ce ar trebui sa schimbi, asta daca chiar vreti ca relatia sa mai tina si va iubiti mult, poate el nu are curaj sa-ti zica ce il deranjeaza. Deci un moment de sinceritate in relatie e tot ce va trebuie si daca este un pic de romantism.

| aaaalinaaaa explică (pentru Alessia_Alexandra_1992):

Mersi de raspuns dar am un dubiu el mi-a zis ca pleaca in alta tara o saptamana bun mie mi se pare fffffff ciudat pentru ca persoana cu care a zis ca pleaca a dat un check in pe fb nici de cum cu el ci cu altcineva si in Ploiesti si se presupunea k a plecat ieri dupa amiaza la ora 5 acum eu as dorin sa imi spui ce as putea sa faca k sa il "prind" pentru ca am o presimtire k ma minte

| Alessia_Alexandra_1992 a răspuns (pentru aaaalinaaaa):

In primul rand nu-i da atentie, daca te minte si intr-un fel si eu sunt sigura de asta pentru ca plecarea lui este mult prea anevoioasa, nu-l suna, nu-i da mesaje, va crede ca l-ai uitat. Asteapta pana se intoarce si dupa ia-l la intrebari, intreaba-l cum a fost cu persoana aia, cum sa simtit, daca se va enerva, ceea ce este cam sigur, inseamna ca te-a mintit, pentru ca intr-un fel este self-defending, incearca sa te atace sau sa ridice tonul, asa iti vei da seama. Asa am facut si eu si a dat roade