| andreyxplode a întrebat:

Cum a-ti descrie un barbat perfect? care sunt punctele principale.stiu ca difera de la gen la gen. dar orce barbat trebuie sa aiba cel putin un lucru in comun.

Răspuns Câştigător
| fabiola a răspuns:

Barbatul perfect il recunoaste numai femeia perfecta... dar cum om perfect nu exista, orice definitie devine vis sau speranta!

11 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Barbat perfect pentru toate femeile nu exista!
Exista : barbatul perfect pentru mine, barbatul perfect pentru colega mea, barbatul perfect pentru prietena mea cea mai buna.

Doar ca barbatul asta, nu e acelasi la fiecare.

Ce au in comun barbatii astia " perfecti"?! Mai mult ca sigur calitati morale asemanatoare: sinceri, atenti, demni de incredere, tandrii.

Fizicul nu-l putem incadra la perfectiune unanima pentru ca mie de exemplu imi plac brunetii, prietenei mele cele mai bune ii plac blonzii.
Brunetul e un barbat perfect pentru mine fizic cu trasaturile adiacente, prietena mea il vede doar un barbat dragut.

Intelegi?happy

| Anca a răspuns:

PS : Studiile, situatia materiala nu le dezbat pentru ca eu consider ca sunt de la sine intelese. Cine vede un barbat prost perfect? Sau cine vede un boschetar perfect?!

| αndï a răspuns:

Barbat perfect... are mustata si bea bere big grin

| StefanStyle94 a răspuns:

Barbatul perfect? Eu sunt ala!happyBrunet, 1. 78, ochi caprui, atletic, fac baschet, am facut si dans sportiv, fermecator, romantic, amuzant, puternic ca un taur, stilat, ma imbrac de la Zara, TimeOut, Bershka, Adidas, am si cercelus, am card din ala d economii, am si un catelus bichon, am minute nationale fara nr.si la anul imi iau masina... un ferrari enzo sau un X6...inca nu m-am hotaratbig grin

| biBii07 a răspuns:

Pana acum nimeni nu a atains perfectiunea, de asta nu exista nici barbatul perfect. Nu veau un barbat perfect pentru ca m-as plictisi rapid, cu cat are mei multe defecte cu atata relatia merge mai bine incercand sa le descoperi.
Barbatul perefct poate exista in viziunea unei persoane, insa el nu e decat o pretentie, fiecare vede perectiunea in alte feluri.

| sunset a răspuns:

In primul rand nimanui nu cred ca i-ar place un barbat urat(chiar daca e extraordinar de bogat), asadar dupa mine, ar trebui sa fie frumos, nici bogat nici sarac, destept, manierat, integator.
Cam atat.

| yoyodedeea a răspuns:

Hmmm:X.cum a zis si @Anca...nu e unu perfect pentru toate
...cred ca de jumatate de ora incerc sa scriu si parca tot nu-i de ajuns.printr-un nume l-as defini ...perfect din perspectiva mea, dar incerc sa-l si descriu desi n-o sa cuprinda in totalitate felul in care-l vadtongue(zic felul in care-l vad pentru ca avem cunostinte comune si nu-l vad ca minelaughing. vorba aia"sa te vezi prin ochii mei")
nu f inalt, dar mai inalt ca mine
buzele nici groase dar nici subtiri
sprancenele groase si ochii verzi caprui, putin adanciti cu privirea aia patrunzatoare
dantura frumoasa gen nu tu carii, nu tu dinti strambi
inteligenta nativa, hotarat, amuzant, puternic, tandru cu o tenta de agresivitate, responsabil, sa aiba un spirit conducator, sa fie mai agitat, direct...

| anna7_4794 a răspuns:

Fiecare fata viseaza la un baiat perfect din punctul ei de vedere. Deci fiecare are gusturile sale care apropo, nu se discuta.

Pentru mine cam asa e indivizul perfect: sincer, politicos dar si putin rebel, sa faca lucrurile in stilul lui, sa fie creativ si sa aiba simtul umorului si nu in ultimul rand sa ma placa asa cum sunt, cu toate tampeniile mele.

Aaa... si sa nu uitam si de aspectul exterior... sa nu aiba patratele sau enshpe mii de pachete de muschi, sa fie inaltut si cel mai important sa aiba ochi frumosi, zambet strengar si parul ciufulit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia aminte la ce spune YoYodedeea! Este o femeie desteapta si stie ce spune.Cam asa trebuie sa fie un,, barbat adevarat"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toti baietii au ceva in comun. prostia!

| mariusfunk a răspuns:

Deci barbatul perfect se alege dupa genu fiecarei fete gen o fata urata se uita la un baiat urat o fata metiocra la un mediocra si un barbat frumos vrea mereu o gagica buna :X