| SmQaLeXuTzz a întrebat:

Cum abordez o fata la telefon pe care nu o cunosc? Ea stie ca o plac si sunt cu 1 an mai mic ca ea, ea 17 eu 16. Si mai spuneti-mi ceva credeti ca va merge o relatie cu un baiat mai mic?

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Cu multa grija si precautiune pentru a nu te trezi luat peste picior sau chiar injurat.Depinde de ea daca doreste sa-si asume rolul de a-ti fi dadaca.

| neutrino a răspuns:

Nu se abordeaza la telefon o fata pe care nu o cunosti, iar o astfel de relatie nici macar nu poate incepe.

| LoveSleep a răspuns:

"Bună, mă numest AlexDsk și fac un sondaj de opinie cu privire la eficiența abordării unei fete prin telefon. Dacă nu te superi, aș vrea să-ți pun câteva întrebări. Dacă te superi, o să-mi cer scuze și-o să ți le pun oricum.
Ar accepta o fată să se întâlnească cu un băiat care a abordat-o prin telefon?
Dacă zice da, îi spui că o aștepți la... la ora... și închizi, fără alte detalii aiurea.
Dacă zice nu, îți ceri scuze pentru deranj și închizi mulțumindu-i pentru atenția oferită.

| RedheadOnTheRun a răspuns (pentru LoveSleep):

Foarte tare! laughing

| LoveSleep a răspuns (pentru RedheadOnTheRun):

Mulțumesc, apreciez.

| Doub a răspuns:

Nu e mare diferenta de varsta, deci e ok. Da' eu nu inteleg ceva. Cum placi tu o fata pe care nu o cunosti?raised eyebrows

| SkyPilot a răspuns:

Nu o abordezi la telefon, o abordezi personal. Clasicul "Buna, ce faci?" si ai pregatite 2-3 subiecte de discutie. Daca nu stii ce sa dicuti, o intrebi despre ea.
Diferenta de varsta ar fi OK dar ceea ce conteaza cu adevarat este ce crede fata, nu ce crede lumea.