| cristina_3212 a întrebat:

Cum aflu daca baiatul pe care il plac ma place? Nu vreau sa il intreb eu pentru ca imi este frica de un refuz. FUNDA

Răspuns Câştigător
| Rogzane a răspuns:

Asa este, dupa cum a spus si Emili, este relativ usor sa iti dai seama cand cineva te place. In primul rand te priveste de mai multe ori (daca se uita o data sau de doua ori nu inseamna ca ii place de tine) daca se uita la tine cu coada ochiului, sau cand vb cu cineva se uita si spre tine, daca atunci cand te priveste si tu te uiti spre el, isi intoarce capul sa nu se dea de gol laughing daca iti zambeste, daca te saluta, daca incerca sa dea de tine (adica daca se plimba pe unde esti si tu ca sa te intalneasca), etc. Sunt multe chestii care il dau de gol (baietii-majoritatea lor-sunt usor de citit). Sfatul meu este sa nu ii spui ca il placi sau sa sa il intrebi. Daca ii place suficient de mult de tine iti va spune, chiar daca ar fi timid pentru ca pana la urma tot si-ar face curaj sa iti marturiseasca. Succes!

4 răspunsuri:
| Rogzane a răspuns:

Sa ne spui daca pana la urma baiatul ala te placea sau nu happy

| Rogzane a răspuns:

Ce fain...ma bucur pentru tinewinking sper sa fiti fericiti impreuna happy

| emiliman a răspuns:

Pai fi atenta la semne. daca se uita mult la tine, te saluta, iti da like-uri pe facebook, etc. inseamna ca i place de tine sau i esti simpatica. nu-l intreba!

| cristina_3212 explică:

Da la premiera in curtea scolii, m-a luat de mana m-a tras deoparte si mi-a spus.A fost superb.Multumesc pentru sfaturile date.