| HaruhiFujioka a întrebat:

Cum aflu daca un baiat ma place? Dar cum aflu daca nu ma place?

Răspuns Câştigător
| AmandytaErhan a răspuns:

Daca unui baiat ii place de tine se cunoaste bine, poate noi fetele putem trai cu o iubire secreta dar baietii nu. daca lui ii place de tine se va comporta ca un copil umbland ajutandute ori aparandute, in alt caz pot sasi arate capacitatile in fata ta ori sa se laude asa ca sal auzi tu. daca nu te ignora si cat nai incerca sal surprinzi el oricum se comporta cu tine ca orisi ce alt baiat.

7 răspunsuri:
| AliceHappyGirl a răspuns:

Poti observa in comortamentul sau fata de tine.
De exemplu, daca te place va incerca orice ca sa te bage in seama, vorbeste cu tine, este mereu in preajma ta, vrea sa stie totul despre tine, ce anume iti place, ce anume nu iti place, iti face cate o mica surpriza din cand in cand, te priveste diferit fata de celelalte fete, se fastaceste in preajma ta etc.
Iar daca nu te place, nu face nimic din ceea ce ti-am enumerat mai sus. Te poate considera o simpla amica/cunostinta si atat.

| alexandrucr a răspuns:

Il intrebi

| OFM a răspuns:

Un baita daca se uita la tine mereu sta prin preajma ta e putin rau cu tine si daca nu te place opusulu lucrurilor astea

| rocky26 a răspuns:

Pai asta depinde. daca te suna mereu iti vorbeste mereu frumos cu tine sau se comporta frumos te ajuta cind iti este greu, atunci sigur ca te iubeste. dar daca simti indiferenta fata de el atunci crede-ma ca nu te place doar te foloseste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai intreaba-l fraierolaughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai simplu.Trebuie sa mergi intr-un loc singura cu el.nu stiu prinzi uh momentuwinking si va uitati unu la altu si daca vrei il intrebi. daca nu vrei sa fii asa directa gasiti un prieten comun
Baiat de obcei sa il intrbebig grine cine iti place, mai?

Succes.:*

| Alice_2134 a răspuns:

Se spune ca daca cineva tine la tine sau chiar te uraste i se mareste pupila cand se uita la tine big grin