| pacha a întrebat:

Cum ar trebui sa abordez o fata pentru ca din stadiul de prietenie sa evolueze la dragoste(sunt baiat).

Răspuns Câştigător
| NymphetamineGx a răspuns:

Cum ai observat si tu, intr'o prietenie se foloseste un anumit limbaj, anumite gesturi. Asa ca incearca sa fi mai dragut cu ea ca de obicei ca sa'si dea seama ca vrei ceva de la ea ( poate acum o sa te surprinda, dar noi, fetele, nu citim in stele :-s ). AAA si da'i mancare laughing fetelor le placee cand le dai mancare. Succes! ^_^

7 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Buna,pai ar trebui sa vorbesti mai mult cu ea,sa ii zambesti,sa ii faci cu ochiu,sa ii faci complimente, sa o inviti in parc, oras etc.Pe mess sa vorbesti cat mai mult cu ea,sa incerci sa intri in gasca ei de prieteni, sa ii dovedesti ca poate avea incredere in tine, si daca fata tine si ea la tine va iesi ceva intre voi.

| misu a răspuns:

Ce raspunsuri aiurea...ai rabdare, totul vine de la sine

| marthaa a răspuns:

Pasha incearca sa o privesti altfel,sau iesiti in oras doar voi doi,fi mai dragut si mai atent cu ea, decat esti cu alte persoane.Iar daca nu se prinde din gesturile tale ca vrei mai mult decat o prietenie, intreab-o daca vrea sa fie prietena ta.Stiu ca nu mai e la moda chestia asta dar macar asa o sa stii daca si ea vrea mai mult.

| paynehunter a răspuns:

O inviti in oras undeva, la o cafea sau la un suc.Stai putin de vorba cu ea,ca si cum nu ar fi nimic suspicios si incepi apoi sa ii zici ca nu o mai vezi ca pe o prietena si simti mai mult pentru ea si te apropii de ea si incerca sa o saruti,daca refuza prima oara, retrage-te putin si dupa cateva secunde incearca iar pana o saruti, nu poate sa iasa nimic rau din asta.
PS:daca ai mai putin de 18 ani las-o balta, psihologia se schimba foarte mult in perioadele astea de adolescenta.

| adela93 a răspuns:

Ai putea sa ii propui sa va uitati la un film si sa ii atingi mainile in timpul filmului...sa ii povestesti ca simpatizezi alte fete pe care ea le uraste(va deveni geloasa)...si la final sa ii pui mana pe cur.

| doriiy a răspuns:

Pai, glumeste cu ea, ofera-i. eu stiu. mancare tigari suc laughing scoate`o pe afara, deschide`te in fata ei si incet incet o sa va apropiatihee hee

| Dunnamite a răspuns:

Vine de la sine cu timpu'... si sa nu-ti pui toate sperantele in ea pentru ca daca nu se intampla sa nu disperi.
poti sa incerci sa iesi cu o alta fata, vezi ce reactie are. daca te place se va supara pe tine, asa stii sigur ca ai sanse sa ajungi unde speri. daca nu se supara cel putin te alegi cu unawinking