| Adrian82 a întrebat:

Cum as putea cuceri o fata fitoasa? Am cunoscut de curand o fata draguta de 18 ani, dar e cam ingimfata. Am vb pe mess de citeva ori si m-a mintit cu niste chestii. Cand i-am spus ca mi-am dat seama, a facut-o pe suparata si nu mai vb cu mine. Nu am mai vb de o saptamana cu ea si azi a stat toata ziua online pe mess, ca sa ma astepte. Dar cand i-am scris, nu mi-a raspuns. Cam vrea sa se joace cu mine. Sincer merita o lectie de viata, sa-i mai scada ingimfarea. Ce ma sfatuiti?

Răspuns Câştigător
| h3r a răspuns:

De ce te complici cu o astfel de fata?
Esti sigur ca te-a asteptat? Putea sa-ti lase un offline.
Parerea mea este sa o ignori, nu o mai baga in seama. Oricum, nu cred ca o sa-i prea pese... iar daca ii pasa, tot nu arata, e prea frustrata si orgolioasa.

Nu are rost sa te complici cu o astfel de fata.
Take care!

4 răspunsuri:
| GeosBIOS a răspuns:

Interesant, pai si totusi de ce vrei sa fii cu o astfel de fata?

Apropo nu esti tu in masura sa dai nimanui lectii de viata. Cel mai bine daca nu-ti convine atitudinea ei, las-o in pace, ca mai devreme sau mai tarziu are sa-si primeasca si lectia de viata daca este s-o primeasca.

| GeosBIOS a răspuns:

Hai ca-ti spun cum poti sa cuceresti o astfel de "cocota", fiindca vad ca tot insisti. Astfel de fete in principiu dau de inteles ca-s mai cu pretentii, dar in sinea lor sunt foarte superficiale si isi construiesc viata dupa astfel de valori, lipsite de substrat.

Cu alte cuvinte cel mai usor ii intri in voie daca-i dai de inteles ca portofelul tau nu sufera de anemie niciodata, chiar daca in realitate, este plin de molii in marea majoritate a timpului (subliniez, a da de inteles nu este tot una cu a fi pe bune)

Daca ai carnet de sofer te duci si tu si inchiriezi odata o masina mai bengoasa, sau o imprumuti de la parinti / prieten mai instarit, si o plimbi oleaca prin oras, povestindu-i vrute si nevrute, despre business-urile pe care nu le ai.

In general trebuie sa-i dai de inteles ca esti cineva cu greutate pe suprafata Pamantului si vai planetei acesteia in momentul cand nu vei mai fi, ca se va opri din miscarea de spin, se vor schimba polii si omenirea se poate astepta la toate cataclismele.

Braveaza cat vrei, dar diplomatic fara sa sari totusi prea mult calul. Nu fi insa vulgar cu ea si nu fa glume de prost gust, sexiste samd Se tine totusi cu nasul pe sus ca-i manierata si nu-i va placea asa ceva.

Raman totusi la parerea mea de dinainte, ca mai bine ar fi sa-ti vezi de treaba si sa nu-ti pierzi vremea astfel.

| Nieuwenhuis77 a răspuns:

Da-o in aia ma-si, sa-mi scuzi frantuzeasca. Adica in traducere, nu mai lua legatura cu ea, nu are rost sa-i faci jocul daca nu da doi bani pe tine. O sa-i dea viata insasi niste lectii de n-o sa stie incotro sa apuce, fii sigur. Am mai vazut ca ea.

| Adrian82 explică (pentru Nieuwenhuis77):

Chestia ca viata insasi o sa-i dea lectii, e improprie. Eu ma gandeam la ceva gelozia si indiferenta. E suficient cit sa zgirie orgoliul oricareri fete. Dar astept si alte pareri