| DropDead666 a întrebat:

In liceu unde invat eu este un baiat foarte dragut de care imi place enorm de mult.Acum un an si 7 luni, din cauza mea, dupa ce ne-am cunoscut l-am enervat, am facut misto de el, vorbeam pe mess da cam la misto amandoi si eu ma legam de o gramada de prostii ca sa-l enervez, chiar i-am tras si o palma pentru ca el mi-a pus piedica. El este un gen de baiat smecher(nu ca il fac eu sa para asa, nu), dragut si cu bani. Daca il injuram de ex. sarea la mine cu gura mare, adica daca faceam eu ceva facea si el, doar ca sa fim chit.Incepand de anul acesta ne-am cam schimbat.Eu nu am mai facut de loc asa ceva pentru ca mi-am dat seama ca am gresit si nu merita asta si ca imi pare foarte rau pentru tot; el... s-a schimbat si el. A avut si prietene, la care am observat ca ele stateau cu el doar pentru bani, faima si smecheria lui, intru cat i-au invartit mintile de tot si nu il mai recunosc(ma rog acum nu mai este solo). Noi nici nu vorbim, si cred ca stiu dupa tot ce-a fost atuncea.Ma rog si incepand de anul asta numai cu ochii pe mine a stat toata ziua bunaziua intruna si atent, ba chiar de cateva ori avea o fata zambitoare la mine.Nu stiu ce sa mai fac pentru ca eu tin foarte mult la el si-l iubesc din tot sufletul, imi pasa de el, nu l-as mai face de ras pentru nimic in lume si cel mai importat ca nu-l plac pentru bani deloc ca nu sunt o pitipoanca de aia, sunt o fata de treaba si draguta. M-am informat in privinta asta si raspunsurile au fot ca ma place, da sincer nu stiu ce sa mai cred.Help! Dati-mi sfaturi va rog, pareri, orice.

4 răspunsuri:
| Messyhair a răspuns:

TE FOARTE PLACE! cred ca si tie daca ti-ar place de un baiat, l-ai privi neincetat si i-ai zambi(ma rog, tie iti plc de el). Eu zic sa te bagi in seama cu el, sa-l intrebi ceva banal. Daca te place o sa te intrebe si el ceva, si uite asa o sa faceti conversatie.Mult succes!

| mirunaioana a răspuns:

Tu te-ai apropiat foarte mult de el si cred ca si el de tine.Cateodata,sa stii ca nu e rau deloc sa tachinezi oamenii. Din contra, uneori chiar face foarte bine intr-o relatie de prietenie si mai depinde si de caracterul persoanei. Daca nu e suparacios, inseamna ca i-a placut sa il tachinezi si cred ca e valabil si reciproc.Doar pentru ca el a avut intre timp prietene asta nu inseamna ca pe tine te-a uitat.Cred ca nici el nu a pus prea mult suflet in relatiile pe care le-a avut la fel cum nici fetele cu care au fost nu au tinut la el(doar ai zis ca stateau cu el numai pentru bani, faima, smecherie). Daca a inceput sa fie cu ochii pe tine inseamna ca te place mai ales daca iti zambeste.Crede-ma ca intr-adevar te place.Probabil ca e timid si nu te intreaba daca vrei sa fii cu el pentru ca ii este rusine.Indrazneste tu si fa primul pas in relatia asta ca poate ai noroc si chiar vrea sa fie cu tine.Incearca,nu ai nimic de pierdut. E o sansa pentru tine de a te apropia si mai mult de el.
Succes!

| DDDDDD a răspuns:

Mai, incearca sa fii cat mai naturala si arata-i ceea ce esti si ce poti. Daca iti place, nu ai de ce sa nu incerci, nu pierzi nimic, dar asta doar daca merita, ca nah vorba aia...prea mult bine strica, si acest bine sa nu vina doar din partea ta. Dar se pare ca te place, si incearca sa-ti arate asta prin privirea lui, zambetultongue.Asa a inceput totul si la mine, cu prietenul meu.Ne cunosteam, dar nu eram interesati unul de celalalt, si la fel, ne priveam asa, intens, imi zambea(atat de frumoswinking. si acum suntem impreuna, de aproape 10 luni.Eu una sunt mandra de el si de relatie noastra, si totul a inceput din nimicuri, care s-au dovedit a fi "totul".

Deci...mult succes, si mi-ar place sa stiu cum s-a rezolvat totulwinking

| ForteGames a răspuns:

Simplu, cel mai simplu, lasa totul de la sine, lasa sa decurga lucrurile cum vin ele de la sine. Daca simti intr-adevar ceva pentru el dai de inteles daca chiar nu intelege spune-i direct! BFT! Sper ca am fost scurt si la obiect! tongue