| Andreea.:) a întrebat:

Cum as putea sa'i spun unui baiat ca il plac?
face to face.
funda.:X
mersi.batting eyelashes

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Cel mai bine este sa-l faci sa ti-o zica el primul. Depinde de cat de apropiati sunteti, fa lucrurile sa ajunga acolo sa te invite, sau sa-l inviti tu la o iesire - terasa, parc, altele - va petreceti bine acolo, apoi pe la sfarsitul evenimentului trebuie sa-ti dai seama cum stau lucrurile. Normal ar fi ca sa-ti zica sa mai iesiti odata, iar la a doua intalnire sa-ti spuna daca simte ceva pentru tine. Se poate sa zica ceva de la prima intalnire.
O chestie faina, daca sunteti in aceeasi gasca, in loc de prima intalnire ii poti cere sa te conduca pana acasa.
Bafta!
P. S. Sau sa-i spui direct? Se poate si asa, dar o intrebare directa cere un raspuns direct, care poate sa te raneasca mai tare. thinking

7 răspunsuri:
| traficanta a răspuns:

Simplu. Te duci la el si ii spui ca iti place de el.Fii naturala.

Sau daca vrei ia`o si tu pe ocolite si zi ca de la un timp ai inceput sa simti ceva pentru el.bla bla.si il intrebi daca cumva, din intamplare nu`i place si lui de tine happy

| mada_9093 a răspuns:

Buna! ai doua metode una sa ii spui direct ce simti adica:"uite tu esti un baiat special si imi placi mult"sau a doua varianta sa o iei pe ocolite adica:"sa il intrebi cum se mai simte, si alte intrebari de genu si apoi hei tu placi pe cineva acum ca eu te plac si poate...
sper ca ti-am fost de ajutor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne.
Pur si simplu il iei deopearte si ii spui ce simti. Ce e asa greu?
II zici ca,, te plac '' si ca vrei sa fii impreuna cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai si eu am aceeasi problema deci nu stiu dar incerc sa ma dau la el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey...pai si eu am fost intr-o situatie de genul acesta daca esti timida poti sa o iei pe ocolite si incet, incet ii spui ce simti sau poti sa eu spui direct dar raspunsul poate sa doara uneori

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pay... i'al de mana si spune-i. fraiere tu ma plaky? eu te plac si apoy pleaca.lasa'l sa vina dupa tine BAFTA X::X

| aNdReYa_4166 a răspuns:

Buna pai ai putea sai sp in fata daca nu esti timida sau daca esti timida sp p mess sau la telefon. sau daca nici asa nu este bine fal sa-si dea seama prin gesturi si cuvinte. oricum multi baieti nu inteleg mesajul fetelor...si daca este un tip care ii smcher si isi bate joc mai bine lasal.bafta:*