| adDe_9101 a întrebat:

Hei. vrau si eu niste sfaturi, am un coleg ce imi place mult,, prea mult, doar ca el tine la o tipa ce isi bate joc de el si vreau sa'i despart cumva sau sa vada si el ce e ea, si cum as putea sa'i dau de inteles ca il plac? mersi:*

3 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Mai intai asteapta sa se desparta de ea. Nu te baga in relatia lor, mai ales daca el tine la ea, dupa aceea o sa sufere din cauza ei si s-ar putea sa nu vrea sa vorbeasca, cu tine, asa ca cel mai bine e sa-l lasi pe el sa vada ca ea isi bate joc de el. Dupa ce se despart ai putea sa-l lasi o perioada sa-si revina si sa-si recapete increderea in el, sa vorbiti dupa care sa-i spui direct ca-ti place de el. Multa bafta! love struck
xoxo

| effect a răspuns:

Cred ca cel mai protrivit este sa vorbesti deschis cu aceea persoana
Nu incearca sa i desparti,poate lui ii place de ea si dupa te va ura pentru asta
Lasa totul sa vina de la sine,din moment ce ea isi bate joc de el, relatia nu va dura o vesnicie
Tu incearca sa vorbesti mai mult cu el, sa gasesti subiecte interesante care ii plac si lui
Si poate va incepe sa te indrageasca pe tine:-)
Incearca sa nu grabesti lucrurile si sa ai rabdare :-)
Va fi mult mai bine :-)

| Perfeculsimplu a răspuns:

Buna Ade, nu ii desparte printr-un mod "murdar". pentru ca nu merita. Incearca sa vobesti cu acel baiat deschis.si sa ii spui ca tii la el, nu e nicio rusine. Spune-i ce fel de fata este "chestia" care isi bate joc de el, dar intr-un mod normal.doar pentru ca tii la el, nu pentru ca vrei sa ii desparti. Si apropo, daca e baiat destept isi va deschide ochii! Succes, seara placuta.