| MegaOmega a întrebat:

Cum as putea sa ma impac cu fosta prietena? M-am despartit de prietena mea inainte de sarbatori dupa ce am format un cuplu timp de vreo 4 luni. Acum nu imi vorbeste, se fereste de mine, si cand vine vorba de mine incearca sa schimbe suiectul. De fiecare data cand o vad ma trec fiorii si rosesc :* chiar daca e mai mica cu 2 ani decat mine, este printre "doritele" scolii si imi este frica sa nu fie cu cineva caruia nu i-ar pasa sau ar vrea doar s-o faca sa sufere...
Va rog ajutati-ma si veti fi rasplatiti...

Răspuns Câştigător
| ing3rd3mon4u a răspuns:

Buna. daca vrei sa te impaci cu ea sau macar sa incerci sa vorbesti cu ea am o mica ideebig grinwhistling

De ce nu ii trm un msg de pe un nr necunoscut fiind un admirator si sa ii zici ora si locul unde sa va vedeti si sa te duci sa vorbesti cu ea.thinkingbig grin
nu e o idee reabig grin
Se vede ca tii la ea.incearca sa ii arati ca chiar it pasa de ea, ca tii la ea.
decizia este a ta.eu mi-am dat parereA:d

3 răspunsuri:
| BloodyBlade a răspuns:

Sun-o cu numar privat si spune-i ce simti si ca vrei foarte mult sa te impaci cu ea fiindca o iubesti sau mai bine asteapt-o cand iese de la scoala si spune-i...BAFTA! Sper ca te-am ajutat!happy

| Sfanthul a răspuns:

Fa-i o invitatie la un ceai, cupara-i flori etc! si daca e cuplata cu cineva care ar putea sa o faca sa sufere da-i un avertisment suptil si atat, pana la urma toti trebuie sa suferim si sa invatam din greselile noastre!

| Grasudincripta a răspuns:

Pai poate nu mai vorbeste cu tine pentru ca te-ai despartit de ea... si daca vrei sa te impaci cu ia,explica-i de ce te-ai despartit de ea si spune-i ca a fost o decizie luata fara sa gandesti, dupa care astepti sa vezi ce zice, orice ai face nu insista prea mult ca asa numa o sa se inteparteze.Si daca nu mai exista sentimente, probabil ca nu o sa accepte impacarea.