| Marian_Nacu_1996 a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare >: oare as mai putea sa ma impac cu fosta chiar daca dupa ce s-a despartit de mine eu am luat o alta fata doar sa o fac geloasa crying si acum imi pare rau ca mam combinat cu actuala pentru ca nu vreau sa o fac sa sufere dar eu inca ma gandesc la fosta crying( nu stiu ce sa fac >: un sfat!

Răspuns Câştigător
| Parizzianu a răspuns:

Te inteleg perfect de zeci si de nenumarate ori m-am despartit si m-am reimpacat in relatii, in general femeilor nu le place sa stii ca apartin cuiva, au nevoie de libertate mai ales la varstele astea ale maturitatii adica eu stiu ca tu nu ai nici o vina dar nu e frumos sa te cobori la nivelul lor si sa faci si tu pe cineva sa sufere, eu iti sugerez ca sa-i explici actualei ca nu prea esti pregatit pentru o relatie dar incet si subtil si ca cine stie poate in viitor iar cu fosta nu trebuie decat sa mai ai o simpla discutie in care sa-i spui doar atat : uite ce am facut, am vrut sa te fac geloassa si era sa fac si eu pe cineva sa sufere nu mai vreau asta te vreau pe tine dar daca tu nu mai vrei asta nu e nici o problema am sa imi vad de viata mea sunt curios oare daca te va mai iubii cineva asa cum te-am iubit eu. In momentul asta tu deja ai plecat si i-ai lasat pastila si chiar daca acum nu are chef de tine in primul moment in care va suferi din cauza altuia se va intoarce la tine in genunchi, trebuie doar sa vada ca esti mai greu de obtinut dupa aia. Tu stii ce ii place la tine? Afla si starneste-i interesu dar in paralel tu concentreaza-te pe treburile tale si nu ii da satisfactia sa te vada ca tie dor de ea sau ca cedezi usor si va fi a ta din nou pentru multa vreme. In caz contrar inseamna ca nu te merita si procedeaza tot asa in viitor vei avea mai mult succes!

| Marian_Nacu_1996 explică (pentru Parizzianu):

Mersii chiar a mers big grin

| Parizzianu a răspuns (pentru Marian_Nacu_1996):

Ma bucur din tot sufletul ca am reusit sa te ajut! oricand cu cea mai mare placere

7 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Corect este să fii cu persoana pe care o iubeşti cu adevărat.

| Roxana121 a răspuns:

Vorbeste cu cea pe care o placi(fosta) explica-i din ce cauza ai facut asta, spune-i ca iti pare rau, si cine stie poate te si iarta si iti mai da o sansatongue

| Marian_Nacu_1996 explică (pentru Roxana121):

Da roxana dar s-a despartit de mine dintr-o data brusc fara sa imi zica ceva anume adica acum o aveam peste 2 secunde se sfarsise totu crying(

| Roxana121 a răspuns (pentru Marian_Nacu_1996):

Trebuie sa vorbesti cu ea s-o intrebi din ce cauza a facut asta? si care sunt sansele dea mai fi impreuna, daca mai simte ceva pentru tine Welcomtongue

| notsurewhoiam a răspuns:

Incearca sa te desparti de actuala, spune-i ca nu merge ca te gandesti la alta si ca-ti pare rau pentru ca nu poti sa-i faci ce ti-a facut fosta tie nu? Iar celei pe care vrei sa o recuceresti cerei o intalnire pentru a-ti explica unde ai gresit(pentru ca nu poate sa se desparta pur si simplu de tine) si explica-i ce simti pentru eabig grin