| yna16 a întrebat:

Cum as putea sa ma impac cu fostul. daca el nu mai vrea? Tine-ti cont de faptul ca acum cateva zile zicea ca ma iubeste si ma place... Dar nu accepta sa fie cu mine deoarece credea ma voi desprati de el la fel ca data trecuta. Dar i-am promis ca nu va mai fi asa... Dau funda!love struck

Răspuns Câştigător
| liz23 a răspuns:

Buna,tu te agati de faptul ca acum cateva zile ti-a spus cuvinte frumoase si apoi de facut.a fost opusul,dar tu nu iai spus alte cuvinte poate la fel de frumoase si apoi te-ai despartit de el? Tu i-ai promis ceva,el nu te-a crezut si acum probabil a vrut sa vezi si tu cum este. Daca el nu te vrea,nu ai cum sa te impaci cu el.Ti- ai dori o impacare in conditiile in care doar tu ai face eforturi, doar tu sa spui lucruri frumoase, doar tu sa propui iesiri in oras? Tu ar trebui sa fi constienta ca o relatie de una singura nu merge.Nu te ruga de el,nu fi insistenta pentru ca risti sa il sufoci,tu ii poti spune ce simti, ce iti doresti de la el si sa accepti raspunsul sau, fie el bun sau rau. Comunicarea conteaza foarte mult, mizeaza pe tot ce va leaga si vezi ce iese.In cazul in care raspunsul ramane nu, sincer nu va fi decat o pierdere de timp si consum de nervi.Nu iti petrece timpul cu cineva care nu e dispus sa si-l petreaca cu tine.

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu mai vrea? Bine.
Lasa-l sa nu mai vrea si fa pe indiferenta.Cum adica,tu vrei sa va impacati,i-o spui si el nu se impaca cu tine ca sa nu-l parasesti din nou?
Sansa i-ai dat-o,lasa-l s-o piarda singur,daca n-are cap.
Se lasa rugat,fiindca tu chiar vrei sa te impaci.
Spune-i frumos "ori ne impacam acum, ori alta sansa nu mai exista" si da-i timp de gandire(scurt).
Daca te vrea si tine la tine, o sa va impacati.
Nu te ruga...

| d3utzsa a răspuns:

Off...cam aceiasi poveste o aveam si eu dar un pic mai diferita.
daca te iubeste cu adevarat o sa te ierte si o sa va impacati.
dar sa nu faci prostia pe care am fqt-o eu.
adica sa il cauti asa mereu,sa il suni mereu si sa il rogi in continuare sa va impacati pentru ca asa mai rau il indepartezi de tinewinkingiti spun din propria experienta!
daca insa nu mai vrea deloc sa va impacati, imbraca-te cat mai sexy, afla pe unde se duce el si din''greseala'' apari si tu pe aqlo si trebuie sa arati mai bine ca niciodatawinking
ca sa vada ce a pierdutbatting eyelashes:X
nu cred ca te-am ajutat cu cine stie cehappy
succes!:*

| Prigatdevisine a răspuns:

Incearca sa-l convingi ca nu o sa se mai intample :d fa-l sa aiba incredere in tine:*

| ChocolateLove a răspuns:

Incearca sa il faci cat mai bine sa inteleaga... Stiu prin ce treci, la mine e ceva mai complicat, ne-am impacat insa imi reproseaza mereu ca poate o voi face si a doua ( in cazul meu a nu stiu cata oara)... Crede-ma, e urat sa iti zica la fiecare disputa sau la nervi sa iti aminteasca ca ai vrut acum ceva timp sa te desparti de el.

Arata-i cat mai mult posibil ca il iubesti si ca asta nu se mai intampla, spune-i ca a fost o greseala, si nu ai vrut cu adevarat sa va despartiti, ca a fost un moment de nesiguranta...

Bafta, sper ca ti-am fost cat de cat de ajutor:*

| yna16 explică:

Am citit raspunsurile voastre.sunt bune.dar el mi-a zis ca nu ma mai place si chestii de genul asta.dar acum cateva zile spunea altceva.nu stiu ce sa mai cred. ajutati-ma va rog!