| l3lackRose a întrebat:

Cum as putea sa ma impac cu fostul meu iubit ne-am despartit vara trecuta si el tot ma place(iubeste) si eu tot il plac dar acum cateva zile ne-am certat....am curaj sa ii zis daca vrea sa ne impacam dar nu stiu cum sa ii spun. Funda cel mai bun rascuns big grin

Răspuns Câştigător
| rikkimady16 a răspuns:

Pai de ce v-ati certat?
sa stii ca uneori este mult mai bine sa fi doar prietena(amica) cu persoana cu care ai fost in trecut, insa daca el te place si tu il placi atunci de ce nu purtati o discutie deschisa despre ceea ce simtiti fiecare pentru celalalt, despre voi si despre posibila voastra impacare? nu este de ajuns ca doar tu sa vrei sa te impaci cu el. trebuie sa discuti cu el, frumos, civilizat, fara certuri si lacrimi in urma respingerii. poate el e doar speriat ca o sa se intample ca si data trecuta daca mai incercati o data.
incearca sa vorbesti cu el, e unica solutie.
trimite-i un mesaj scurt si la subiect in care ii spui ca trebuie neaparat sa vorbiti ca sa clarificati tot.
Bafta!:*

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Întreabă-l dacă mai are rost relaţia voastră, dacă el mai consideră că ar mai trebui să fiţi împreună, dacă nu fiecare pe drumul lui.
Te pup!

| Demonull a răspuns:

Direct.sau poneiul de la avatar nu iti da curaj?

| Alexandru_Bilici_1996 a răspuns:

Pai ati putea sa va intalniti undeva si sa i-o spui direct. Nu este nevoie de tot felul de scene din filme big grin