| Bella_6044 a întrebat:

Hey...am o problema big grin.Prietenu meu sau mai bine zis fostul meu prieten, a plecat acum cateva luni din oras in altul pentru ca avea ceva de rezolvat acolo si ne vedeam foarte rar.Eu i-am spus ca o sa il astept, vorbeam la telefon bla bla chiar daca imi era greu fara el am incercat sa il inteleg pentru ca aveam incredere in el.Acum vreo 3 saptamani a venit acasa si se purta foarte frumos cu mine, ma lua in brate, imi spunea ca ma iubeste, adormeam aman2 unu in bratele altuia ...se vedea ca i`a fost dor de mine, iar saptamana urmatoare m`am dus eu la el sa stau cateva zile si se purta foarte ciudat in sensul ca ma avea trecuta in telefon pe nume, nu ma mai abia trecuta ca inainte si era cam distant desii el zicea ca nu are nimic.M`am gandit ca poate e cu alta dar nu avea cum atata timp cat mi-a spus sa vin la el si acum vreo saptamana ne-am certat si ne-am despartit pentru ca s`a enervat cand l`am intrebat "cu cine ai fost pe afara", si as vrea sa ne impacam pentru ca il iubesc mult si am avut rabdare atat timp si acum s-a terminat tot dintr`o chestie neinsemnata iar astazi mi-a spus ca e cu alta dar nu e nimic serios intre ei [sincer nu stiu daca a zis asa sa ma faca geloasa cum mi-a spus un prieten de`al lui sau e adevarat] si as vrea sa ma impac cu el dar nu stiu cum sa fac pentru ca nu am cum sa ma intalnesc pe strada sau asa cu el si as fi vrut sa vorbim fata in fata. :d Scuze ca v-am plictisit cu povestea asta dar HELP ME! big grin:8

3 răspunsuri:
| Madilyn a răspuns:

Cu baietii astia e cam ciudat...Adica, sincer, nu cred ca te iubeste asa cum zicea; poate doar tine la tine, insa nu e suficient. E urat ca te-a lasat balta asa deodata si nici macar nu ti-a dat o explicatie concreta. Un baiat care se respecta nu face asa ceva.

Sa sti ca nu merita sa te tii dupa un idiot care nu stie decat sa te faca sa suferi; se joaca cu tine.
Daca va vrea intr-adevar sa fiti impreuna, va veni el la tine. Dar pana atunci eu zic sa stai linistita, ca dupa el va crede ca esti vreo disperata ceva dupa el si o sa te ia mult mai mult peste picior. O sa se joace cu sentimentele tale.

PS: Baietilor le place ca fetele sa se tina dupa ei, iar mai apoi sa le ignore, insa ii ranesti in orgoliu daca le arati ca nu-ti pasa. big hug

Sper sa tii cont de sfaturile mele. Pa happy

| Bella_6044 explică (pentru Madilyn):

Nici eu nu vreau sa insist foarte mult pentru ca o sa se creada prea important, o sa ma creada disperata si tot nu rezolv nimic.
PS:Ms de sfat :*

| Madilyn a răspuns:

Nu ai pentru ce. >big grin